Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty w Zieleńcu

Zieleniec. Niecałe 15 km od znanego w całym kraju uzdrowiska Duszniki Zdrój leży mała osada, w której liczba mieszkańców nie przekracza nawet 100. Ta mała osada zimą zamienia się w tłoczny i gwarny kurort, który dzięki swej rozbudowanej i nowoczesnej infrastrukturze jest jednym z największych w całych Sudetach. Położony na 950 m n.p.m. Zieleniec ze swym specyficznym, porównywalnym do alpejskiego klimatem pozwala na nieskrępowaną jazdę na nartach przez ponad 4 miesiące w sezonie. Zaskakujące jak na polskie warunki jest połączenie ze sobą wszystkich wyciągów w jedna narciarską huśtawkę, na których dodatkowo obowiązuje jeden skipass. Stacja narciarska Zieleniec to w sumie 26 wyciągów i ok. 12 km nartostrad, po których można się przemieszczać bez odpinania nart, a swoje ulubione miejsca znajdą tu zarówno dzieci, początkujący jak i bardziej zaawansowani. Liczba zielonych i niebieskich tras o dużej szerokości sprzyja nauce oraz szlifowaniu swoich umiejętności. Ponadto ulokowane tutaj przedszkole narciarskie jest sporą atrakcją dla dzieci, a rodzicom pozwala na chwilę oddechu i swobodną jazdę po urozmaiconych stokach Zieleńca. Amatorzy efektownych tricków na jednej bądź dwóch deskach powinni zjawić się na terenach snowparku Kamikaze lub na blisko 100-metrowym halfpipe. Zieleniec to prawdziwa Mekka wśród entuzjastów narciarstwa klasycznego, którzy wykorzystać mogą ok. 70 km tras rozmieszczonych w okolicach Dusznik. Ponadto łączą się one z trasami w Szklarskiej Porębie, co łącznie daje ponad 200 km biegowych szlaków o każdym stopniu trudności. Zieleniec wraz z pobliskimi Dusznikami daje możliwość połączenia aktywnego, narciarskiego wypoczynku z dużą dawką relaksu jaka czeka na gości w licznych sanatoriach i obiektach typu Spa.

Skipass

Wyciągi:

 • Wyciągi krzesełkowe: 3
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 23

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 0,5 km
 • Czerwone: 4,2 km
 • Niebieskie: 5,2 km
 • Zielone: 2 km
 • Trasy biegowe: 212 km
Ośrodek objęty jest systemem naśnieżania, jak również na kilku trasach jest możliwość jazdy po zachodzie słońca.

Ceny karnetów 6-cio dniowych w Zieleńcu:

 • Cały sezon: dorośli 395 zł, dzieci 365 zł

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark
 • halfpipe

Atrakcje dla dzieci:

 • szkółka narciarska z wydzielona strefą do nauki
 • place zabaw (Duszniki Zdrój)

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Niestety baza apres ski nie powala przybywających tutaj turystów na kolana. Jak na prawdziwe uzdrowisko przystało można tu znaleźć wiele obiektów służących poprawie kondycji zdrowotnej jak sanatoria, domy zdrojowe czy Kompleks Słoneczne Termy oferujący bogate zaplecze Spa, łącznie z basenem. Można także spróbować jazdy konnej w pobliskiej stadninie lub zorganizować kulig. Górskie szlaki zachęcają zaś do pieszych wędrówek. Do dyspozycji aktywnych gości jest centrum fitness, siłownia oraz hala sportowa, a na łasuchów czeka całkiem sporo smacznych restauracji i barów. Nie można tu przyjechać i nie skorzystać z jednej z większych atrakcji jaką jest pijalnia wód. Ich smak z pewnością zaskoczy wielu jednak działanie zdrowotne jest bezcenne.

Gdzie nocować w Zieleńcu?
Zdecydowanie najwięcej w Zieleńcu znaleźć można willi do wynajęcia oraz kwater prywatnych, jednak dla najbardziej wymagających klientów przygotowano tu także kilka hoteli i pensjonatów. Jeszcze większy wybór obiektów o każdym standardzie mają przyjezdni zatrzymujący się w pobliskich Dusznikach Zdrój.
http://www.zieleniec.pl/noclegi.php
http://www.duszniki.pl/noclegi/.

Program eventów na sezon:
brak.

Jak dojechać do Szklarskiej Zieleńca?
Z Warszawy kierujemy się autostradą A2 na Stryków, aż do miejscowości Wólka gdzie zjeżdżamy na drogę nr 704 na Poddębice i dalej na Sieradz. Następnie drogą nr 14 na Złoczew, Gminę Lututów aż do wjazdu na drogę nr 8 na Kępno. Stąd drogą nr 39 na Namysłów. Z Namysłowa drogą nr 454 dojeżdżamy do Zieleńca.

Odległość: 337 km (4 godziny).