Oferty dnia

Narty w Polsce - Narty w Świeradowie Zdroju

Świeradów Zdrój. Od 5 lat ta niewielka miejscowość położona w samym środku Gór Izerskich w Karkonoszach cieszy się coraz większą popularnością ze strony zimowych turystów. Głownie za sprawą wybudowanej tutaj jednej z najnowocześniejszych gondoli w kraju, która wywozi narciarzy na wysokość prawie 1100 m n.p.m. w niecałe 8 minut, pokonując przy tym 450 m różnicy wzniesień. Właśnie ta kolejka gondolowa tworzy jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich Świeradowa - Ski&Sun, który ulokowany jest na zboczach Stogu Izerskiego (1107 m n.p.m.). Co prawda jest tu tylko jedna trasa, jednak ma 2,5 km długości, a jej parametry pozwalają na starania o homologację FIS. Nartostrada ta jest dość często areną różnych zawodów o randze krajowej co najlepiej świadczy o jej poziomie trudności. W planach ośrodka jest stworzenie kolejnych nartostrad, które niewątpliwie uatrakcyjnią ten ośrodek, gdyż na dłuższą metę jazda po jednej trasie może okazać się nużąca. Mimo iż, Ski&Sun należy do trudnych narciarsko ośrodków to mają tu co robić dzieci, gdyż przy dolnej stacji gondoli czeka na nie przedszkole narciarskie ze szkółką SunKid. Atrakcją dla poszukujących alternatywy na kolejne zjazdy i jednocześnie bardziej zaawansowanych narciarzy czy snowboardzistów jest zbudowany z 15 przeszkód snowpark. Kto jednak nie czuje się na siłach, aby zmierzyć się z tym ośrodkiem powinien wybrać się na bardziej łagodne zbocza pobliskiego ośrodka Kamieniec-Izery. Położone na zboczach Świeradowca (1007 m n.p.m.) stoki, nadają się zarówno dla narciarskich nowicjuszy, jak i dla tych, którzy co nieco już potrafią. Dziewięć różnych tras przy całkowitej długości 2,5 km, czyni ten ośrodek bardziej zróżnicowanym. Oba ośrodki nie są ze sobą niestety w żaden sposób połączone, a także obowiązują na nich inne skipassy.

Skipass

Wyciągi:

 • Gondole: 1
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 5

Trasy i ich długość:

 • Czerwone: 3,5 km
 • Niebieskie: 1,5 km
 • Trasy biegowe: 20 km
Ośrodek posiada system sztucznego naśnieżania jak również na kilku stokach jest możliwa jazda wieczorna.

Ceny karnetów 6-cio dniowych (ośrodek Ski&Sun) w Świeradowie Zdroju:

 • Wysoki sezon 23.12-28.02: dorośli - 575 zł, dzieci 470 zł
 • Niski sezon do 22.12 od 01.03: dorośli - 470 zł, dzieci 397 zł

Ceny karnetów 7-io dniowych (ośrodek Kamieniec-Izery):

 • Cały sezon: dorosli - 280 zł, dzieci - 252 zł

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark
 • centrum testowe Rossignol/Dynastar

Atrakcje dla dzieci:

 • szkółka narciarska z przedszkolem SunKid (ośrodek Ski&Sun)
 • tory saneczkowe

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Jak na prawdziwe uzdrowisko przystało na przyjeżdżających do Świeradowa turystów czeka ogrom możliwości związanych z poprawą własnej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Spora jest ilość hoteli oferujących zabiegi rehabilitacyjne, jak również znaleźć można tu wiele ośrodków spa&wellness. Największym z nich wszystkich bez wątpienia jest jedyny w Górach Izerskich Aquapark, gdzie poza usługami odnowy biologicznej skorzystać można również z wielu różnych wodnych szaleństw. Ponadto warto zadbać o układ trawienny odwiedzając słynną w Świeradowie pijalnię wód. Dla dbających o własną tężyznę fizyczną przygotowano kilka siłowni oraz centrów fitness. Poza Aquaparkiem w mieście funkcjonuje także kilka innych krytych basenów ulokowanych w lepszych hotelach oraz sporo sal gimnastycznych. Nie zapomina się także o dzieciach, dla których wielką atrakcją z pewnością będą dwa tory saneczkowe lub możliwość zorganizowania kuligu. Dorośli zaś mogą spróbować swoich sił w jeździe wierzchem lub zaliczyć przejażdżkę po quadowym torze. Zawiedzeni nie będą turyści lubiący dobrze i smacznie zjeść, gdyż profil restauracji jest tu bardzo szeroki.

Gdzie nocować w Świeradowie?
Swoje usługi w Świeradowie oferuje duża ilość obiektów noclegowych, zarówno tych skategoryzowanych jak i prywatnych kwater czy willi. Spory wybór jest jeśli chodzi o domy zdrojowe i sanatoria, do dyspozycji pozostają także dwa czterogwiazdkowe hotele.
http://www.swieradowzdroj.pl/index.php?p=noclegi&m=3.

Program eventów na sezon:
brak.

Jak dojechać do Świeradowa?
Z Warszawy kierujemy się autostradą A2 na Stryków i Konin gdzie zjeżdżamy z autostrady na drogę 25 przez Kalisz i Oleśnicę do Wrocławia. Z Wrocławia autostrada A4 jedziemy w stronę Legnicy aż do zjazdu na drogę nr 364 na Złotoryję, Lwówek Śląski i Gryfów Śląski. Stąd drogą nr 361 przez Mirsk dojeżdżamy do Świeradowa Zdroju.

Odległość: 537 km (6 godzin 15 minut).