Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Tunezja » Sousse
Sousse

Tunezja - Sousse

To miasto położone w północnej części Tunezji, zatem w sąsiedztwie Morza Śródziemnego. Sousse jest najbardziej popularne wśród nadmorskich kurortów. To jedno z najstarszych tunezyjskich miast, w którym jednak przeplatają się elementy innych kultur, zwłaszcza europejskich. W dzień życie koncentruje się oczywiście na plaży, wieczorem zaś okupowany przez turystów jest nadmorski deptak.

Dzisiejsze Sousse w dużym stopniu zostało zmodernizowane, ale w dalszym ciągu możemy w nim poczuć klimat arabskiej średniowiecznej osady. Wiele z obecnych tu zabytków zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. To miejsce wprost wymarzone dla tych, którzy pragną relaksu i spokojnego wypoczynku. Nowoczesne hotele, oferują najwyższy standard a ciepłe, piaszczyste plaże wprost zachęcają do wakacyjnego leniuchowania.

Galeria zdjęć - Tunezja (liczba zdjęć: 2044)
Tunezja - Zdjęcie
Tunezja - Zdjęcie  - Chebika  - przepiękna oaza blisko granicy z Algierią
Tunezja - Zdjęcie  - urocza oaza ukryta między surowymi masywami Atlasu
Tunezja - Zdjęcie Ksar Ghilani - 140 km na południe od Douz zaczyna się Grand Erg Oriental, czyli prawdziwa pustynia. Wydmy mniejsze niż w Maroku ale robią wielkie wrażenie. To istne morze piasku. Od tego miejsca do najbliższej osady w Algieri jest ok. 600km.
Tunezja - Zdjęcie jezioro Chott El Jerid
Relacje z wakacji
Tunezja - Sousse
Tunezja - Sousse (Czerwiec 2011)
Tunezja - Sousse
Tunezja - Sousse (Październik 2009)
Tunezja - Sousse
Tunezja - Sousse (Czerwiec 2007)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.