Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Tunezja » Hammamet
Hammamet

Tunezja - Hammamet

To miasteczko oddalone o ok. 60 km od stolicy kraju. Hammamet po arabsku znaczy „łaźnie”, zatem znajdziemy tu wiele pozostałości ówczesnego życia. W latach dwudziestych XX wieku, milioner, pochodzący z Rumunii, wybudował tu willę a miasteczko zaczęło być odwiedzane przez co bogatszych Europejczyków. Warto zatem wybrać się na Medinę - to miejsce, podobne do naszej warszawskiej Starówki. Uważajmy zatem by nie zgubić się pośród pajęczyny uliczek, straganów i stoisk z upominkami. Warte uwagi jest także muzeum, do którego jak się okazuje - dzieci mają wstęp za darmo! Przyznać trzeba, że to dobre rozwiązanie, aby już od najmłodszych lat zaznajomić pociechy z malarstwem, rzeźbą, architekturą.

Hammamet ciągnie się wzdłuż piaszczystej plaży, oblewanej oczywiście przez turkusowe wody morza Śródziemnego. To doskonałe miejsce, w którym można uprawiać najróżniejsze sporty wodne. Hammamet nazywany jest również „miastem jaśminu” lub „rajskim ogrodem”. To najstarsza miejscowość turystyczna w Tunezji, obfitująca w niespotykane gatunki roślin i ciągle budzące podziw zabytki kultury.

Galeria zdjęć - Tunezja (liczba zdjęć: 2044)
Tunezja - Zdjęcie
Tunezja - Zdjęcie  - Chebika  - przepiękna oaza blisko granicy z Algierią
Tunezja - Zdjęcie  - urocza oaza ukryta między surowymi masywami Atlasu
Tunezja - Zdjęcie Ksar Ghilani - 140 km na południe od Douz zaczyna się Grand Erg Oriental, czyli prawdziwa pustynia. Wydmy mniejsze niż w Maroku ale robią wielkie wrażenie. To istne morze piasku. Od tego miejsca do najbliższej osady w Algieri jest ok. 600km.
Tunezja - Zdjęcie jezioro Chott El Jerid
Relacje z wakacji
Tunezja - Hammamet
Tunezja - Hammamet (Czerwiec 2010)
Tunezja - Hammamet
Tunezja - Hammamet (Wrzesień 2006)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.