Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne z wyspy Djerba

Wycieczki fakultatywne z wyspy Djerba

Wycieczki fakultatywne z wyspy Djerba w Tunezji, które warto kupić, co zwiedzić? Tunezja od lat stanowi jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków. Oprócz pięknych plaż i turkusowego morza ma do zaoferowania niezwykłą kulturę, starożytne zabytki oraz plenery znane fanom „Gwiezdnych wojen”! Oto jakie wycieczki fakultatywne czekają na turystów na wyspie Djerba.
 

Safari (2 dni) - przeprawa promem z Djerby na stały ląd. Przejazd autokarem do Matmaty - miejsca księżycowych krajobrazów i domów troglodytów, wizyta w berberyjskim domostwie. Przejazd autokarem do Douz i opcjonalnie fakultatywna przejażdżka na wielbłądzie po wydmach Sahary (cena około 20 TND/os.). Następnie następuje lunch w Douz, które nazywane jest Wrotami Sahary. Przejazd do Kebili i przez największe w Tunezji słone jezioro Chott El Jerid. Kolejny etap tej wycieczki fakultatywnej, to przejazd do Touzer - pustynnej stolicy Tunezji. Zakwaterowanie w hotelu***. Fakultatywnie: po południu - przejazd dorożkami po oazie w Touzer (cena około 5 TND/os.) i wizyta w zoo (3 TND/os.); Wieczorem - zwiedzanie Muzeum Sztuki i Tradycji Dar Chraeit (cena ok. 8 TND/os.).
II dzień rozpoczyna się śniadaniem. Fakultatywnie - wyprawa jeepami do oaz Chebika i Tamerza, przepięknie położonych w Górach Atlas (35 TND/os.). Dalsza część wycieczki, to przejazd trasą po wydmach i wizyta w wiosce Lucasa, która była scenerią „Gwiezdnych Wojen”. Po objeździe powrót autokarem przez słone jezioro Chott El Jerid. Lunch w Kebili. Przejazd przez Gabes. Powrót na Djerbę groblą rzymską El Kantara. Cena całej wycieczki, to około 150 TND.

Dookoła wyspy Djerba - wycieczka autokarem po najciekawszych zakątkach Djerby. Przejazd do El Kantara, gdzie rozpoczyna się rzymska grobla łącząca wyspę w kontynentem. Wizyta w Guellali - miasteczku garncarzy, zwiedzanie muzeum i manufaktury wyrobów ceramicznych. Zwiedzanie najstarszej synagogi w Afryce Północnej El Ghriba. Przejazd do Houmt Souk - stolicy wyspy, pobyt w centrum artystycznym i czas wolny. Powrót do hoteli. Wycieczka trwa pół dnia, jej cena to około 30 TND.

Rejs statkiem pirackim na Wyspę Różowych Flamingów - pełen zabawy i radości rejs statkiem, stylizowanym na piracki, na Wyspę Różowych Flamingów. Pobyt na wspaniałej, niekończącej się piaszczystej plaży: czas na opalanie, pływanie, lunch rybny i udział w animacjach przygotowanych przez piracką załogę statku. Taka wycieczka fakultatywna trwa cały dzień. Cena około 52 TND.

Hotel Sidi Driss w miejscowości MatmataMatmata - Douz - wyjazd autokarem na kontynent i poznanie Sahary w dwóch postaciach: hamady - pustyni skalistej i ergu, czyli typowej pustyni piaszczystej. Przeprawa promem na stały ląd. Przejazd przez berberyjską wioskę Tamezret do Douz - Wrót Sahary. Fakultatywnie: przejażdżka na wielbłądzie po wydmach ergu (koszt około 20 TND). Lunch w Douz. Przejazd do miejscowości Matmata - miejsca księżycowych krajobrazów pustyni skalistej i wizyta w wiosce Lucasa - scenerii „Gwiezdnych Wojen”. Wycieczka całodzienna. Cena około 90 TND.

Zakupy w Midoun i meczet Faldoun - przedpołudniowa wycieczka do Midoun, tradycyjnego miasteczka, gdzie można kupić wiele djerbańskich pamiątek. Przejazd do meczetu Faldoun o typowej dla Djerby architekturze i wystroju, jedynego na wyspie meczetu udostępnionego do zwiedzania dla niemuzułmanów. Wycieczka 2- lub 3-godzinna, jej cena to około 22 TND.

Tataouine - Chenini - wycieczka obejmująca swym programem dawne wioski i ksary berberyjskie z charakterystycznymi, wielopiętrowymi ghorfami. „Drogą Rzymską” przedostajemy się na kontynent i kierujemy w stronę Tataouine, dawnej siedziby francuskiej Legii Cudzoziemskiej. Odwiedzamy piekarnię, gdzie poznamy recepturę słynących na całą okolicę ciasteczek „Rogi gazeli”. Organizatorzy proponują tutaj także spacer po jednym z najbarwniejszych na południu kraju targów z przyprawami. Nastepnie turyści udają się do malowniczo położonej w górach berberyjskiej wioski Chenini. Jej mieszkańcy wydrążyli swe domostwa w skale. Tutaj ma miejscu lunch, skomponowany ze specjalności lokalnej kuchni. Dalsza trasa prowadzi w kierunku ksarów El Ferch i Adada, gdzie rozgrywały się niektóre sceny „Gwiezdnych Wojen”. W drodze powrotnej odwiedzamy stolicę Południa - Madenine. Czas wolny na tutejszym targu, urządzonym wśród dawnych ghorf. Powrót do hotelu „Drogą Rzymską”. Cena około 60 TND.

Wieczór tunezyjski - wieczorne spotkanie przy biesiadnym stole z folklorem Tunezji! Wspaniale potrawy, wino oraz doskonałe pokazy taneczne pozwolą lepiej poznać tradycję i kulturę tego niezwykłego państwa! Cena około 25 Euro.

/ mkn, fot. photoxpress.com, wikimedia.org /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: