Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne z Hammametu

Wycieczki fakultatywne z Hammametu

Co warto zwiedzić w Hammamecie, jakie wycieczki fakultatywne kupić? Tunezyjski Hammamet, oprócz pięknych plaż i bazarów ma do zaoferowania wiele możliwości poznania całego północnoafrykańskiego kraju. Oto przegląd wycieczek fakultatywnych dostępnych w Hammamecie.
 

Tunis - Kartagina - Sidi Bou Said (1 dzień) - Całodniowa wycieczka będąca spotkaniem z fascynującą historią Tunezji oraz współczesnym życiem mieszkańców stolicy. Oto najważniejsze punkty, które obejmuje ta wycieczka fakultatywna:

  • zwiedzanie Muzeum Bardo, które pokazuje kolejne etapy historii Tunezji. Muzeum może pochwalić się m.in. najważniejszym na świecie zbiorem mozaik.
  • alternatywnie zwiedzanie Muzeum Narodowego Kartaginy na Wzgórzu Byrsa.
  • wizyta w centrum stolicy i spacer wąskimi uliczkami tuniskiej medyny, tutaj czeka na nas postój w restauracji na obiad.
  • przejazd do Kartaginy - obecnie dzielnicy Tunisu, gdzie znajduje się rezydencja prezydencka oraz willowe posiadłości tunezyjskich elit, a w starożytności centrum najpierw imperium fenickiego, a później rzymskiej prowincji w Afryce Północnej.
  • zwiedzanie pozostałości po ogromnym kompleksie Term Antoniusza, pochodzących z II-III w. n.e.
  • przejazd do biało-niebieskiego Sidi Bou Said i spacer uliczkami tego pięknie położonego na wzgórzu miasteczka artystów.
Cena tej wycieczki fakultatywnej to około 75 TND.

Sahara Explorer (2 dni) - Dwudniowa wyprawa autokarem na południe Tunezji, pozwalająca zobaczyć najpiękniejsze krajobrazowe atrakcje południa kraju i poczuć gorący oddech największej pustyni świata - Sahary.

Ruiny amfiteatru w El Jem- dzień 1
Zwiedzanie doskonale zachowanych ruin rzymskiego amfiteatru w El Jem. Przejazd do Matmaty - miejsca księżycowych krajobrazów i domów troglodytów. Kolejne etapy wycieczki, to wizyta w berberyjskim domostwie oraz obiad. Dalsza podróż odbywa się do Douz - nazywanego „Wrotami Sahary”, gdzie można odbyć przejażdżkę na grzbiecie wielbłąda po wydmach Sahary (atrakcja nieobowiązkowa, dodatkowo płatna ok. 20 TND/os.). Po dniu pełnym atrakcji następuje przejazd do hotelu.

- dzień 2
Wczesne śniadanie. Przejazd przez największe w Tunezji słone jezioro Chott El Jerid słynne z miraży, które tworzą się przy odpowiednich warunkach pogodowych. Wyprawa jeepami (atrakcja nieobowiązkowa, dodatkowo płatna ok. 35 TND os.) po bezdrożach Wielkiego Ergu Wschodniego i do przepięknie położonych w Górach Atlas oaz: Chebika i Tamerza. Kolejnym etapem jest postój w restauracji i obiad. Dalsza podróż autokarem - jedziemy do czwartego świętego miasta islamu - Kairouanu, gdzie zobaczymy m.in. jedną z atrakcji miasta - Wielki Meczet Sidi Okby. Ostatnim etapem tej wycieczki fakultatywnej jest powrót do hotelu. Cena podstawowa, to wydatek około 155 TND (+ 55 TND dla osób, decydujących się na przejażdzkę wielbłądem i jeepami).

Hammamet i Nabeul - Wycieczka organizowana dla gości z hoteli w Hammamecie. Przejazd do Nabeul- miasteczka garncarzy, gdzie w manufakturze ceramiki można przyjrzeć się procesowi jej tworzenia. Czas wolny na miejscowym targu. Przejazd do centrum starego Hammametu i wizyta w Medynie. Kupując tu pamiątki koniecznie należy targować się o cenę. Powrót do hoteli. Wycieczka półdniowa. Cena: ok. 22 TND.

Medinat Alzahra (wieczór) - Nazwa brzmi tajemniczo? I taki właśnie jest Medinat Alzahra. Wieczór w tym miejscu to historia Tunezji przekazana w niesamowitym, ponad godzinnym widowisku. Berberowie, Rzymianie, Muzułmanie, Turcy - wszystko to w perfekcyjnie przygotowanym przedstawieniu, także w języku polskim, poprzedzonym kolacją, która wprowadza w odpowiednią atmosferę. Przekroczenie bramy Medinat Alzahra to wejście w zupełnie inny świat. Koszt wycieczki, to około 70 TND.

Friguia Park (fot. friguiapark.com)Friguia Park - Przedpołudniowa wycieczka do Parku Friguia to niesamowite spotkanie z fauną Czarnej Afryki. Jest to niezwykła okazja, by z muzułmańskiej Tunezji przenieść się na chwilę do kolebki człowieka - środkowej części kontynentu. Park Friguia to ponad 100 zwierząt - lwy, słonie, żyrafy, kangury oraz wiele, wiele innych. Wycieczka trwa pół dnia, jej cena to około 35 TND.

Ballada na morzu - Romantyczny rejs łodzią piracką w pełne morze z przystankami na kąpiel. W czasie rejsu serwowane są lekkie przekąski i napoje orzeźwiające. Cena wynosi około 30 TND (w cenę wliczone są przekąski).

Karawana - Trwająca 2,5 godziny przejażdżka na wielbłądach, podczas której turyści mają szansę na degustację chleba arabskiego. Jej cena to wydatek około 40 TND.

Północ Tunezji - antyczna Afryka - Półdniowa podróż do północno-zachodniej Tunezji, która wabi zielenią, oferuje wspaniałe, doskonale zachowane i mało popularne zabytki. W trakcie tej wycieczki można zobaczyć m.in. niepowtarzalne antyczne miasto Dugga, oryginalne podziemnymi trasy w Bulla Regina. Wycieczka obejmuje także zwiedzanie Tabarki, miejscowośći należącej do „koralowego wybrzeża” oraz Bizery, z pięknym, starożytnym miastem. Z dala od turystycznego tłoku poczujemy dawną świetność tych miejsc. Na trasie przejzadu można podziwiać niezapomniane pejzaże, porośnięte dębami korkowymi i cedrami. Wycieczka nie należy do najtańszych, zapłacimy za nią około 170 TND.

/ mkn /

Komentarze:


annag
2011-10-24


Jakoś nigdy nie byłam przekonana do lokalnych biur podróży. Wolę jednak na wycieczki jeździć z biurem z którym lecę w konkretne miejsce. Teraz np byłam w Bułgarii z alfastarem i mieli taką ofertę, takie ceny, że nawet nie musiałam szukać gdzie indziej. I dobrze, ile razy to już słyszałam, że ludzie wpłacili do nieznanego biura pieniądze, bo było tanio a później zostali bez wycieczki i bez pieniędzy.

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: