Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne w Tunezji

Wycieczki fakultatywne w Tunezji

Którą wycieczkę fakultatywną w Tunezji warto kupić. Ile kosztują wycieczki w Tunezji i co warto zwiedzić? Tunezja jest jednym z najpopularniejszych wśród polskich turystów kierunków wakacyjnych. Różnorodność tego kraju sprawia, że biura podróży mogły stworzyć tu wyjątkową ofertę wycieczek fakultatywnych.
 

Turyści przyjeżdżający do Tunezji najczęściej zatrzymują się w jednym z czterech najpopularniejszych kurortów: Hammamecie, Monastirze, Sousse, oraz na wyspie Djerba. Odległość pomiędzy poszczególnymi ośrodkami wypoczynkowi nie jest zbyt duża, dzięki czemu oferta tzw. wycieczek fakultatywnych nie będzie się znacznie różnić w zależności od wybranego na odpoczynek miejsca. Istnieje jednak możliwość niewielkiej różnicy w cenie.

Wycieczka fakultatywna do stolicy kraju, Tunisu jest jedną z popularniejszych. Łączona jest także ze zwiedzaniem Kartaginy- obecnie dzielnicy Tunisu i malowniczego miasteczka Sidi Bou Said. Podczas takiej wyprawy można poznać historię Tunezji. Program obejmuje wizytę w Muzeum Bardo, gdzie można podziwiać bogaty zbiór mozaik, oraz prześledzić różne etapy historii kraju, a także spacer po centrum miasta i Medinie. W większości wypadków po zwiedzaniu Tunisu, następuje przejazd do Kartaginy - bardzo ważnego punktu na mapie historii starożytnej.

Kartagina, która niegdyś była centrum imperium fenickiego, a następnie rzymskiej prowincji w Afryce Północnej kryje pozostałości po antycznych czasach. Te właśnie zabytki, w tym ogromny kompleks Term Antoniusza zwiedza się podczas całodniowej wycieczki do Tunisu. Następnym punktem wyprawy jest Sidi Bou Said - położone na wzgórzu biało- niebieskie miasteczko, przypominające te, położone na wyspach greckich. Program wycieczki obejmuje spacer malowniczymi uliczkami miasteczka.

Miasteczko w którym kręcono Gwiezdne WojnyCiekawą wycieczką fakultatywną jest safari po pustyni. Różnie nazywana, wyprawa trwa przeważnie dwa dni. Jest to wycieczka autokarowa, która pozwala zobaczyć największe atrakcje Południa Tunezji. Program wycieczki obejmuje zwiedzanie rzymskich pozostałości - amfiteatru w El Jem, wizytę w Matmata, która słynie z księżycowych krajobrazów i domów troglodytów, oraz gdzie kręcono wybrane sceny filmu „Gwiezdne Wojny”, przejazd do Douz, nazywanego „Wrotami Sahary”, a także nocleg.
Drugi dzień to przejazd przez największe słono jezioro Tunezji, Chott El Jerid, fakultatywnie biura podróży oferują możliwość przejażdżki jeepami po terenach Wielkiego Ergu Wschodniego, oraz do oaz Chebika i Tamerza. Dalej program wycieczki obejmuje wizytę w Kairouan i zwiedzanie tutejszego Meczetu Sidi Okba. Inną ciekawą wycieczką jest wyprawa na Północ kraju, gdzie można zwiedzić pozostałości po antycznych miastach położone wśród malowniczych krajobrazów.

Biura podróży oferują turystom spędzającym urlop na wyspie Djerba osobną wycieczkę do Matmata i Douz. Jednodniowa wyprawa obejmuje przejazd do Douz i fakultatywną przejażdżkę na wielbłądzie, oraz wizytę w Malmata.

Z Hammametu organizowana jest wycieczka fakultatywna obejmująca zwiedzanie Mediny - starego centrum miasta oraz wizytę w Nabeul - miasteczku garncarzy. Program wycieczki pozwala na obejrzenie procesu tworzenia ceramiki oraz obejmuje zakupy na tutejszym targu. Z Monastiru i Sousse organizowana jest wycieczka do wiszącej wioski Takruna, łączona ze zwiedzaniem rzymskich pozostałości w Sidi Khelifa. Program wyprawy obejmuje spacer po wiosce Takruna, która położona jest na skale. Niektóre biura podróży organizują rejs statkiem po najważniejszych miejscach położonych u wybrzeża Tunezji. Program takiej wycieczki obejmuje spacer po Monastirze, zwiedzanie miasta Sousse, oraz wizytę w Port El Kantaoui.

Na wyspie Djerba dostępna jest wycieczka pozwalająca zwiedzić najciekawsze jej zakątki, w tym stolicę wyspy - Houmt Souk, tradycyjne miasteczko Midoun i Meczet Faldoun. Stąd również organizowany jest rejs statkiem pirackim na Wyspę Różowych Flamingów. Program obejmuje pobyt na niekończącej się, piaszczystej plaży, oraz pełne relaksu zabawy i animacje. Z Djerby można także udać się do Zarzis - nadmorskiego kurortu nieopodal granicy z Libią, nazywanego bliźniakiem Djerby.

Ciekawą wycieczką jest wizyta w Medinat Alzahra. Jest to wieczorna wyprawa obejmująca kolację, oraz pokaz „Światło i dźwięk”, przedstawiający historię Tunezji. Show dostępne jest również w języku polskim, przez co jest to dość popularna atrakcja wśród rodzimych turystów.

Nieważne, gdzie w Tunezji zakotwiczymy, czeka nas wiele atrakcji. Biura podróży prześcigają się w coraz to ciekawszych opcjach wycieczek fakultatywnych oraz w ich cenach. Warto wybrać kilka z nich, aby poczuć prawdziwy klimat tego pięknego kraju, z daleka od zatłoczonych kurortów w stylu europejskim.

/ mzi /

Komentarze:


fotomaniak
2011-01-25


Ja polecam 3 dniowe jeep safari. można kupić na miejcu w biurze Sahel Voyages. Jak by ktoś się nie załapał bo ta impreza nie odbywa się regularnie co tydzien mają safari 2 dniowe z programem rozszerzonym między innymi o Gwiezdne Wojny. No i najwazniejsze że można zrobić świetne zdjęcia;)

piea
2010-11-23


Podobno równie ciekawą, nową i oryginlną wyprawą jest również 2-dniowa wycieczka na północ kraju tzw "Zielona Tunezja" - trasą Tabarka- Bizerta- Dougga, ale Polacy jeszcze na nią nie jeżdżą, więc jest mało popularna. Mnie bardzo ta wycieczka interesuje, bo planuje wypad do Tunezji na majówkę- więc chętnie dowiedziałabym sie szczegółów.
Może się odezwie, ktoś, kto był na takiej wycieczce???:)

emilka8787
2010-11-19


dwa dni na Saharze to najlepsza wycieczka w Tunezji, polecam!

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: