Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Tunezja » Dżerba
Dżerba

Tunezja - Dżerba

Wyspa Dżerba graniczy z Libią, jest zatem położona na południowo-wschodnim wybrzeżu Tunezji. To największa wyspa Afryki Północnej. Pierwszym turystą był tu podobno Odyseusz. To właśnie on odwiedził kraj Lotofagów, czyli zjadaczy lotosu, z którym identyfikowana jest Dżerba. Oprócz liści lotosu cienia użyczają gaje oliwne, palmowe, cytrusowe i figowe.

Dżerba, podobnie jak każda wyspa, urzeka piaszczystymi plażami, błękitem morza, bogatą roślinnością. Wydaje się jednak, innym światem, całkowicie oderwanym od Tunezji. Panuje tu łagodny klimat, a temperatury, nawet w zimie rzadko spadają poniżej 150C. Wyspa ta, pomimo wspaniałych zasobów naturalnych, oferuje także wiele historycznych pozostałości, zwłaszcza po obecności kultury żydowskiej na wyspie. To właśnie tutaj znajduje się najstarsza synagoga na świecie.

Galeria zdjęć - Tunezja (liczba zdjęć: 2044)
Tunezja - Zdjęcie
Tunezja - Zdjęcie  - Chebika  - przepiękna oaza blisko granicy z Algierią
Tunezja - Zdjęcie  - urocza oaza ukryta między surowymi masywami Atlasu
Tunezja - Zdjęcie Ksar Ghilani - 140 km na południe od Douz zaczyna się Grand Erg Oriental, czyli prawdziwa pustynia. Wydmy mniejsze niż w Maroku ale robią wielkie wrażenie. To istne morze piasku. Od tego miejsca do najbliższej osady w Algieri jest ok. 600km.
Tunezja - Zdjęcie jezioro Chott El Jerid
Relacje z wakacji
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.