Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Czarnogóra » Kotor
Kotor

Czarnogóra - Kotor

Kotor to jedno z dwóch miejsc w Czarnogórze, które wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co może być wyznacznikiem tego, że warto miasto zobaczyć. Kotor leży na końcu Zatoki Kotorskiej, malowniczo otoczony górami. W średniowiecznych, wąskich i czasem stromych uliczkach starego miasta łatwo się zgubić. Dobrze, bo można wtedy odkryć bardzo ciekawe zakątki, o których w przewodnikach nie można przeczytać.

Na teren starówki można wejść Bramą Morską, za którą znajduje się główny plac - Trg Oktobarske revolucije. Naprzeciw wznosi się wieża zegarowa, Gradski toranj, zbudowana w 1602 roku przez Wenecjan. Na placu znajduje się także pałac rady miejskiej oraz Namiestnika Wenecji. Idąc w głąb starówki można trafić na kościół św. Michała, św. Anny, Najświętszej Marii Panny, Katedrę św. Trypuna, w którego skarbcu znajdują się relikwie świętego; Pałac Drago i Biskupów, Archiwum Historyczne, Muzeum Morskie, a także kilka kolejnych kościołów i cerkwi.

Po spacerze przez starówkę można wyjść Bramą Północną lub Południową i wejść na mury obronne, które wspinają się kamienistym zboczem góry do wysokości 260 m n.p.m., więc spacer nimi jest nie lada wyczynem. Murami można dojść do cerkwi matki Boskiej od Zdrowia, a dalej na szczyt murów, gdzie znajduje się Twierdza św. Jana. Wprawdzie sporo wysiłku to kosztuje, ale widok, który rozpościera się z tego miejsca na Kotor, zatokę oraz góry jest warty tej ceny.

Galeria zdjęć - Czarnogóra (liczba zdjęć: 1213)
Czarnogóra - Zdjęcie
Czarnogóra - Zdjęcie
Czarnogóra - Zdjęcie
Czarnogóra - Zdjęcie
Czarnogóra - Zdjęcie Wyjście z Boki Kotorskiej na otwarte morze
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.