Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Czarnogóra » Jezioro Szkoderskie
Jezioro Szkoderskie

Czarnogóra - Jezioro Szkoderskie

Jezioro Szkoderskie położone jest na południowym-zachodzie Czarnogóry, na nim znajduje się granica z Albanią (2/3 należy do Czarnogóry, a 1/3 do Albanii). Jezioro jest największym akwenem śródlądowym na Bałkanach. Część należąca do Czarnogóry została objęta ochroną, kiedy w 1983 roku zdecydowano o powstaniu parku narodowego. Pomimo, że od Adriatyku dzieli je tylko 7 km, to pomiędzy jeziorem a morzem jest masyw górski Rumija.

Jezioro ma 44 km długości i 14 szerokości, jego powierzchnia waha się od 370 km2 przy niskim stanie wody, do 530 km2 przy wysokim. W wodzie żyje ok. 50 gatunków ryb oraz ok. 270 gatunków ptaków. W obrębie parku, na wyspach i wybrzeżu jest 20 monastyrów, kościoły, wioski rybackie, twierdze i pomniki sakralne. Jest więc co zwiedzać.

Oprócz oglądania zabytków turyści mogą obserwować ptaki, łowić ryby, polować, kąpać i opalać się czy pływać łodziami po jeziorze. Flora i fauna na terenie parku jest piękna, dlatego będąc w Czarnogórze warto poświęcić trochę czasu na wycieczkę nad Jezioro Szkoderskie.

Galeria zdjęć - Czarnogóra (liczba zdjęć: 1213)
Czarnogóra - Zdjęcie
Czarnogóra - Zdjęcie
Czarnogóra - Zdjęcie
Czarnogóra - Zdjęcie
Czarnogóra - Zdjęcie Wyjście z Boki Kotorskiej na otwarte morze
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.