Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Czarnogóra » Herceg Novi
Herceg Novi

Czarnogóra - Herceg Novi

Herceg Novi - to miasto położone na zboczu góry Orjen na północy Czarnogóry zwane jest „miastem kwiatów” przez liczne, egzotyczne kwiaty, które zdobią architekturę miejską. W samym centrum znajduje się Trg Herceg-Stjepana, na którym wznosi się cerkiew św. Michała Anioła.

Najbardziej znana atrakcja to zamek Forte Mare wzniesiony przez króla Tvrtka w drugiej połowie XIV wieku. Obecnie mieści się w nim kino oraz organizowane są imprezy klubowe. Kolejna twierdza - Španjola wznosi się na wzgórzu ponad miastem, z jej murów widać panoramę miasta. Twierdza Kanli kula (krwawa wieża), służąca niegdyś za więzienie to dziś teatr letni. Ostatnia jest Cytadela nad samym morzem, tuż obok Forte Mare. Obecnie są to już tylko pozostałości morskich fortyfikacji.

W Herceg Novi warta zobaczenia jest także Wieża Zegarowa oraz Muzeum Regionalne otoczone pięknym, egzotycznym parkiem. Poza murami starego miasta warto zwiedzić Monastyr Savina. W jego skład wchodzą wielka i mała cerkiew Wniebowzięcia Bogurodzicy oraz konak, w którym znajduje się skarbiec z ciekawymi eksponatami. Jest jeszcze kilka świątyń katolickich i prawosławnych w mieście, które można także odwiedzić, jeśli ktoś wyjątkowo lubi architekturę sakralną.

Galeria zdjęć - Czarnogóra (liczba zdjęć: 1213)
Czarnogóra - Zdjęcie
Czarnogóra - Zdjęcie
Czarnogóra - Zdjęcie
Czarnogóra - Zdjęcie
Czarnogóra - Zdjęcie Wyjście z Boki Kotorskiej na otwarte morze
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.