Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Izrael » Nazaret
Nazaret

Izrael - Nazaret

Nazaret - miasto położone na Północy Izraela. Największe miasto arabskie w państwie, będące nieformalną stolicą izraelskich Arabów. Według tradycji, Nazaret był domem Marii i Józefa, rodziców Jezusa. To tu Jezus spędził swoje dzieciństwo. Archeolodzy znaleźli tu miejsca nabożeństw pierwszych chrześcijan.

Z uwagi na religijny wymiar tego miejsca, powstało tu wiele kościołów. Najważniejszym jest Kościół Zwiastowania. Początkowo była to świątynia franciszkańska wzniesiona w XVIII w., którą zburzono i w której miejscu w 1969 r. postawiono nowy gmach. Mury kościoła kryją grotę, która prawdopodobnie stanowiła część domu Najświętszej Marii Panny. To tam, według wierzeń Archanioł Gabriel zwiastował jej narodziny Jezusa. W górnej części kościoła na ścianach znajdują się pochodzące z różnych krajów przedstawienia Matki Boskiej. Na uwagę zasługuje ciekawa mozaika przedstawiająca japońską „wersję” Marii w kimonie pokrytym perłami.

W Nazarecie znajduje się także kościół przedstawiany jako synagoga, w której nauczał Jezus. Przypuszcza się jednak, że miejsce to nie jest tym, za które się je uważa. Stoi tu także Kościół św. Józefa, który wybudowano w miejscu, gdzie miał się znajdować warsztat Józefa. Na wzgórzu nad miastem wznosi się Bazylika Zmartwychwstania. Nazaret jest miejscem, w którym tuż po swoim zmartwychwstaniu miał się spotkać Jezus ze swoimi uczniami.

Galeria zdjęć - Izrael (liczba zdjęć: 1162)
Izrael - Zdjęcie Wschód słońca nad morzem - Martwym
Izrael - Zdjęcie uliczki starej Jerozolimy
Izrael - Zdjęcie  - Grota Narodzenia Pańskiego
Izrael - Zdjęcie
Izrael - Zdjęcie
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.