Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczka objazdowa po Izraelu

Wycieczka objazdowa po Izraelu

Wycieczki objazdowe po Izraelu w praktyce. Podobnie jak w przypadku innych krajów, chcąc zwiedzić Izrael warto rozważyć opcję zorganizowanej wycieczki objazdowej po tym niesamowitym kraju. Może się bowiem okazać, ze jest to najłatwiejszy i najmniej stresujący sposób na odwiedziny w Ziemi Świętej...
 

W ofertach biur podróży można znaleźć wiele wycieczek objazdowych po Izraelu. Różnią się one między sobą ceną, a także samą trasą. W zależności od organizatora możemy zwiedzić różne miejsca na terenie Ziemi Świętej. Poszczególne biura przygotowały ciekawe programy tego typu wycieczek obejmujące najważniejsze miasta i obiekty. Niestety, trudno jest znaleźć wyprawę, która będzie obejmowała wszystko co chcielibyśmy zobaczyć w Izraelu.

Odwołując się do kilku tras wycieczek objazdowych po Izraelu warto porównać dwie standardowe. Obie obejmują najważniejsze miejsca, różnią się jednak znacznie miedzy sobą. W większości wypadków wycieczka objazdowa po Izraelu zaczyna się przylotem na lotnisko w jednym z sąsiednich krajów. Przeważnie jest to lotnisko w Sharm El Sheikh lub Tabie w Egipcie. W ofertach są także wycieczki rozpoczynające się na lotnisku w Ammanie w Jordanii. Chcąc jednak zaoszczędzić czasu warto poszukać wycieczki z przelotem bezpośrednio do izraelskiego Eljatu.

<a href='miejsce,masada,172.html
'>Masada</a> - ruiny starożytnej twierdzy żydowskiejWycieczka z Egiptu
W momencie, kiedy wycieczka zaczyna się w Egipcie należy pamiętać, że pierwszy dzień wyprawy przeznaczony jest głównie na przekroczenie granicy egipsko-izraelskiej w Tabie. Po wszelkich formalnościach następuje przejazd w stronę Jerozolimy i Betlejem. Biura podróży najczęściej lokują swoich turystów w jednym z hoteli na terenie Betlejem. Po drodze do Jerozolimy można podziwiać wzgórze słynnej Masady - niestety w tym wypadku jedynie z okna autokaru.

Jedna ze standardowych tras tego typu wycieczek po Izraelu wiedzie szlakiem miejsc związanych z religią chrześcijańską, oraz osobą Jezusa Chrystusa. W większości obiektami zwiedzanymi są miejsca kultu, kościoły, świątynie, itp. Warto zatem odpowiednio przygotować się do takiej wyprawy zabierając ze sobą odpowiednie ubrania oraz zapał do poznania historii przedstawionej w Nowym Testamencie.

Większość wycieczek zaczyna się od zwiedzania Jerozolimy. Program obejmuje wizytę w kościele Pater Noster, w Ogrodzie Getsemani, spacer Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego i Wieczernika. W Jerozolimie zwiedza się także Wzgórze Świątynne ze słynną Kopułą na Skale. Oprócz wyżej wymienionych zabytków w programie żadnej wycieczki nie może zabraknąć tzw. „Ściany Płaczu”.

Słynna Kopuła na Skale w Jerozolimie

Następnego dnia przeważnie następuje zwiedzanie samego Betlejem wraz z Bazyliką Narodzenia Pańskiego oraz tutejszą mediną. Następnie program przewiduje zwiedzanie Yad Vashem - Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu.

Kolejnym punktem na trasie wycieczki jest Galilea. Tu zwiedza się Kafarnaum, Nazaret, Kanę Galilejską, przewidziana jest także wizyta na Górze Błogosławieństw oraz rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. W ciągu dalszego pobytu w Betlejem istnieje możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: do Qumran, gdzie odnaleziono tzw. Zwoje znad Morza Martwego; przejazd do Masady i wjazd na jej wzgórze; lub wycieczkę do jednego ze Spa nad Morzem Martwym, gdzie można oddać się leczniczym kąpielom.

Po tak zorganizowanym pobycie na terenie Ziemi Świętej następuje powrót przez granicę w Tabie do Egiptu, gdzie istnieje możliwość dalszego pobytu wypoczynkowego w jednym z tutejszych kurortów. Przedstawiony powyżej program może się różnic w zależności od biura podróży, z którym zdecydujemy się jechać na wycieczkę objazdowa po Izraelu.

Wycieczka z Jordanii
Inną ciekawą wycieczką jest rozpoczynająca się w Ammanie wyprawa po Ziemi Świętej. Po przekroczeniu granicy jordańsko-izraelskiej następuje przejazd do Jordanii. Tu zwiedza się wszystkie ważniejsze, wyżej wymienione obiekty.

Po wizycie w Jerozolimie, podobnie jak w poprzednim przypadku zwiedza się Betlejem. Kolejny punkt na trasie wycieczki znacznie rożni się od opisanej wcześniej. W tym wypadku przewidziany jest przejazd do stolicy Izraela - Tel Avivu oraz zwiedzanie Jaffy. Następnie program obejmuje całodniowy pobyt w Galilei i zwiedzanie Nazaretu, Kany Galilejskiej, Góry Błogosławieństw, a także rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim.

Kolejny dzień przewidziany jest na wizytę w Qumran oraz na wjazd na Masadę. W drodze powrotnej na granicę izraelsko-jordańską następuje postój w Jerycho. W przypadku tej wycieczki istnieje możliwość przedłużenia pobytu wypoczynkowego w jordańskiej Aqabie.

Chcąc jechać na zorganizowany wyjazd objazdowy do Izraela możemy przebierać w wielu ofertach. Jak widać, wycieczki po Izraelu są różne. Jedne skupiają się na zabytkach związanych z chrześcijaństwem, inne na najważniejszych miastach. Trudno jednak w Izraelu pominąć miejsca typowo religijne, gdyż każdy punkt na mapie tego kraju przepełniony jest świętością. Nie darmo przecież Izrael nazywa się Ziemią Świętą. Warto jednak przyjrzeć się poszczególnym programom, aby moc wybrać ten, który najbardziej będzie odpowiadał naszym zainteresowaniom i potrzebom. Każdy bowiem znajdzie tu cos dla siebie...

/ mzi, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: