Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Bułgaria
Bułgaria

Bułgaria - przewodnik

Bułgaria już w latach siedemdziesiątych była krajem, który przyciągał rzesze odwiedzających, zwłaszcza z Polski. Wówczas kojarzyła się bardziej z handlem niż z wypoczynkiem, chociaż kurort turystyczny Złote Piaski, powstał już w latach pięćdziesiątych. To jedno z pierwszych miejsc na świecie, na odwiedzenie którego stać było w trudnych czasach PRL-u, nawet przeciętnie zarabiającego Polaka. Dziś Bułgaria jest nowoczesnym krajem, nastawionym głównie na turystów, oferującym im usługi na najwyższym poziomie. Bułgaria położona jest nad Morzem Czarnym, w południowo-wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z Rumunią, Serbią i Macedonią, Turcją oraz Grecją. Stolicą Bułgarii jest Sofia.

Bułgaria od lat jest pożądanym miejscem, rokrocznie odwiedzanym przez turystów. O wyborze tego miejsca decydują zdecydowanie niskie ceny pobytu. Bułgaria szczyci się piaszczystymi plażami i odrestaurowanymi, nowoczesnymi hotelami.

Gdzie spędzić wakacje?

Dwie najbardziej popularne miejscowości turystyczne w Bułgarii to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Pierwsza powstała później, co za tym idzie jest bardziej nastawiona na młodych ludzi, pragnących wrażeń, druga zaś gości tych, którzy pragną odpoczynku od codziennej gonitwy i zgiełku. Najpopularniejsze miasta Bułgarii to oczywiście Sofia, położona w zachodniej części kraju oraz Warna, Burgas i Ravda, znajdujące się tuż nad Morzem Czarnym. Obie miejscowości posiadają porty lotnicze, zatem nie tracimy czasu na transfer z lotniska do naszego miejsca docelowego. W około trzydzieści minut docieramy do hotelu.

Co warto zwiedzić

W Bułgarii jako pierwszy do odwiedzenia polecamy Nesseber, czyli jedno z najstarszych miast w Europie, Park narodowy „Pirin” o niezliczonej ilości polodowcowych jezior, Sozopol - urokliwą miejscowość turystyczną, prawosławny klasztor - Rilski Monaster, Cerkiew Bojańską, Grobowiec Kazanłyszki oraz jezioro Srebyrna słynące z najprzeróżniejszych gatunków ptaków, które tam zamieszkują.

Czas lokalny: Czas polski plus 1 godz.
Czas przelotu: Warszawa - Sofia - 2 godz. 55 min.
Warszawa - Warna - 1 godz. 40 min.
Warszawa - Burgas - 1 godz. 55 min.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 1589)
Bułgaria - Zdjęcie rozgwiazda
Bułgaria - Zdjęcie Nessebar
Bułgaria - Zdjęcie Pirińskie jeziorka. - Wypiętrzone błękity, turkusy, granaty i łagodne światło zachodzącego słońca - poezja sama ciśnie sie na usta.
Bułgaria - Zdjęcie Morze Czarne - Wschód słońca w Złotych Piaskach
Bułgaria - Zdjęcie Niebo nad Djuni. - Deszczowa pogoda ma jednak swoje zalety...
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.