Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Bułgaria » Warna
Warna

Bułgaria - Warna

W Warnie najbardziej przyciąga turystów pole bitewne, będące odzwierciedleniem historii miasta. Oprócz makiety, można obejrzeć tutaj ówczesną broń, ubiory, działa, chorągwie. Nieopodal znajduje się symboliczne Mauzoleum Warneńczyka, usytuowane w parku, na północny zachód od centrum Warny.
Warna to największy port bułgarski nad Morzem Czarnym, zwany również letnią stolicą kraju. To bardzo dobre miejsce na plażowe leniuchowanie. Malownicze miasto, ciągnące się nad zatoką, otoczoną wzgórzami jest połączeniem ciekawych zabytków i różnych kultur (greckiej, Imperium Rzymskiego, Bizancjum i Turcji). Rozległe plaże zwane „Złotymi Piaskami”, parki, restauracje, barwne deptaki oraz bogate w sanatoria i kąpieliska, lecznicze uzdrowiska, przyciągają miliony turystów z całego świata. Warna posiada oczywiście własny port lotniczy, oddalony o ok. 9 km od miasta, będący zarazem największym w całej Bułgarii.

Galeria zdjęć - Bułgaria (liczba zdjęć: 1025)
Bułgaria - Zdjęcie rozgwiazda
Bułgaria - Zdjęcie Nessebar
Bułgaria - Zdjęcie Pirińskie jeziorka. - Wypiętrzone błękity, turkusy, granaty i łagodne światło zachodzącego słońca - poezja sama ciśnie sie na usta.
Bułgaria - Zdjęcie Morze Czarne - Wschód słońca w Złotych Piaskach
Bułgaria - Zdjęcie Niebo nad Djuni. - Deszczowa pogoda ma jednak swoje zalety...
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.