Oferty dnia

W Kraju: Narty we Francji - Narty w Val d’Isere

Val d’Isere. Już sama nazwa tego kurortu przywodzi na myśl olbrzymią narciarską tradycję, a znawcy tematu wiedzą, iż jest to jeden z najważniejszych francuskich kurortów. Położone w Sabaudii miasteczko Val d’Isere jest częścią większego regionu narciarskiego o nazwie L’Espace Killy i razem z nieodległym Tignes tworzy większość jego narciarskich terenów. Poza 300 km nartostrad w tym resorcie, będą mieli czym oko nacieszyć również miłośnicy natury, gdyż przez wielu bywalców tego kurortu jest on oceniany jako jeden z piękniejszych zakątków Alp. Poza trasami wymagającymi niesamowitej wprawy, na których odbywają się zawody Pucharu Świata, znajdziemy tu przede wszystkim ogrom stoków przeznaczonych dla szkolących się w sztuce narciarskiej. Nie da się niestety korzystać z nich wszystkich bez odpinania nart jednak do dyspozycji pozostaje skibus. Region L’Espace Killy zapewnia także możliwość jazdy na dwóch tutejszych lodowcach - Pissaillas oraz Grande Motte, gdzie znajdziemy 50 km tras czynnych także latem. Bogata jest tutejsza infrastruktura przeznaczona dla dzieci. Poza łatwymi zboczami znajdziemy tu sporo przedszkoli, żłobków czy szkółek narciarskich z ciekawymi animacjami. Dzięki temu wszystkiemu Val d’Isere otrzymało certyfikat „Famille Label” wydawany przez francuskie Ministerstwo Turystyki dla kurortów przyjaznych rodzinom z dziećmi. Nowe ewolucje czy jazdę w głębokim puchu mogą tu do woli trenować również miłośnicy freestyle’u i freeride’u. Tych pierwszych przyciąga tu nowoczesny snowpark, a drugich rozległa strefa do jazdy z dala od przygotowanych tras. Val d’Isere pomimo, iż dla przyjeżdżających tu masowo turystów wciąż się rozbudowuje, ciągle pozostaje typowym górskim miasteczkiem z niepowtarzalną atmosferą. Szeroki wybór możliwości w jaki można tu spędzić popołudnie, wieczór i noc nie pozwoli nudzić się nawet najbardziej wybrednemu turyście. Pamiętać należy jednak o tym, że Val d’Isere to bardzo popularny kierunek wśród Francuzów i czasem (szczególnie w weekendy w sezonie głównym), może być tu trochę tłoczno.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 10
 • Wyciągi krzesełkowe: 45
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 41

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 27 km
 • Czerwone: 75 km
 • Niebieskie: 198 km
 • Trasy biegowe: 44 km
Trasy są sztucznie naśnieżane jak również na niektórych nartostradach jest możliwość jazdy przy sztucznym świetle.

Ceny karnetów 6-dniowych (Espace Killy) w Val d’Isere:

 • Niski sezon 01.12 - 21.12: dorośli - 211,50 EUR, dzieci - 169 EUR
 • Wysoki sezon 22.12 - 05.05: dorośli - 235 EUR, dzieci - 188 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark
 • trasy freeride

Atrakcje dla dzieci:

 • przedszkole dla dzieci od 3 lat
 • szkółki narciarskie dla dzieci z wydzieloną strefą do nauki
 • żłobek dla dzieci od 18 miesięcy do 3 lat
 • trasy saneczkarskie

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Ten resort ma sporo do zaoferowania w kwestii aktywności po nartach. Goście lubiący aktywne spędzanie wolnego czasu mają możliwość wybrania się na lodowisko lub do centrum fitness, a jeśli wolą zobaczyć nieco więcej okolicy czekają na nich zaprzęgi z psami rasy Husky, wyprawy w góry na rakietach śnieżnych lub po prostu mają do dyspozycji przygotowane trasy spacerowe. Nadwątlone siły po dziesiątkach pokonanych kilometrów na nartach uda nam się z pewnością zregenerować na pływalni z wieloma wodnymi atrakcjami i strefą wellness. Fani motoryzacji koniecznie muszą odwiedzić tor lodowy, po którym mogą pojeździć gokartami lub samochodami. O wysoki poziom adrenaliny zadba lot helikopterem, na paralotni albo wspinaczka po lodzie. Z kolei gdy nadejdzie wieczór warto wybrać się do centrum miasteczka by poznać miejscowe życie nocne. Niezliczona ilość barów i restauracji zadowoli każdego smakosza, a cztery nocne kluby pozwolą wybawić się do samego rana.

Gdzie nocować w Val d’Isere?
W celu kontroli jakości oferowanych przez obiekty noclegowe w Val d’Isere miasteczko wprowadziło własną klasyfikację tzw. „orłów” (od 1 do 5). Dodatkowo dla klas 3, 4 i 5 przygotowano specjalnie wyróżnienia srebrnych, złotych i platynowych orłów. Poza szeroką gamą luksusowych hoteli można znaleźć również nieco tańsze noclegi w okolicznych apartamentach czy schroniskach. Tańsze kwatery na pewno znajdziemy w Tignes.
http://www.valdisere.com/valdisere/en/your_stay/hebergement/loueurs_particuliers

Program eventów na sezon
Wizytówką Val d’Isere bez wątpienia są rozgrywane tutaj na początku grudnia zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Zanim jednak to nastąpi na początku sezonu można wziąć udział w testach najnowszego sprzętu wielu renomowanych firm. Pasjonaci rzadkich sportów powinni również wybrać się zobaczyć zawody w snowpolo lub w tzw. winter golfie. Amatorów wysokich lotów na desce nie powinno zabraknąć wśród publiczności podczas zawodów Big Air. Ciekawym cyklicznym wydarzeniem są również organizowane co czwartek animacje w centrum miasta.
http://www.valdisere.com/valdisere/en/evenements/agenda/agenda_jour

Jak dojechać do Val d’Isere?
Z Warszawy kierujemy się na Zgierz skąd autostradą A2 przez Konin i Poznań dojeżdżamy do granicy z Niemcami w Świecku. Po niemieckiej stronie drogą E30 dojeżdżamy do rozjazdy z trasą E51 na Lipsko. Trasą E51 dojeżdżamy do zjazdu na drogę nr E40 na Erfurt i jedziemy nią aż do zjazdu na drogę nr 5 prowadzącą przez Frankfurt nad Menem, Karlsruhe aż do granicy ze Szwajcarią w Mulhouse. Po szwajcarskiej stronie trzymamy się drogi nr 1 na Bern i Lausanne. Stąd drogą E62 dojeżdżamy do Genewy i dalej drogą A41 do Annecy. Z Annecy kierujemy się na Saint-Jorioz i Albertville, skąd drogą nr N90 jedziemy do Bourg Saint Maurice. Tu wjeżdżamy na drogę D902, która doprowadzi nas do celu.

Odległość - 1824 km (18 godzin 15 minut).