Oferty dnia

Narty we Francji - Narty w Serre Chevalier

Serre Chevalier. Jeśli jednym z głównych kryteriów przy wyborze zimowego urlopu miałaby być ilość słonecznych dni w ciągu roku, to wybór byłby bardzo prosty. Średnio 300 słonecznych dni w Serrre Chevalier nie ma jednak wpływu na pokrywę śnieżną, która utrzymuje się tu bardzo długo ze względu na północne położenie stoków, a także na ich wysokie usytuowanie, które sięga nawet 2800 m n.p.m. Głównymi wioskami w tym regionie są Le Bains, Villeneuve i ulokowane w centrum doliny Chantamerle, skąd jest najlepsze połączenie z wyżej połączonymi terenami narciarskimi. Serre Chevalier pozwala na czerpanie radości z jazdy na 250 km nartostrad, z których zdecydowana większość to trasy trudne, dlatego w resorcie tym najlepiej będą radzić sobie osoby przynajmniej średniozaawansowane. Obowiązkowym punktem programu dla najbardziej zaprawionych narciarzy jest czarna trasa imienia Luc’a Alphand’a - słynnego alpejczyka, urodzonego w pobliskim Briancon. Ośrodek ten jest również polecany freerider’om ze względu na ilość tras off-piste. Znajdą oni tu również park szkoleniowy, w którym mogą przećwiczyć akcje ratunkowe podczas zejścia lawiny. Freestyle’owcy z kolei mogą poćwiczyć swoje ewolucje w bogato wyposażonym snowparku. Najmłodsi amatorzy narciarstwa swoją jazdę udoskonalać mogą w licznych szkółkach narciarskich z trasami przeznaczonymi wyłączne dla nich. W godzinach od 17.00 do 20.00 czynny jest oświetlony stok dla maluchów. Bogata oferta skierowana do rodzin z dziećmi zaowocowała nadaniem Serre Chevalier certyfikatu „Famille Plus”, oznaczającego wysoki standard usług skierowanych do rodzin. Wadą tego ośrodka może być jego przeludnienie, szczególnie w okresie głównego sezonu i weekendów, dlatego warto dobrze przemyśleć termin swojego przyjazdu.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 9
 • Wyciągi krzesełkowe: 20
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 39

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 50 km
 • Czerwone: 130 km
 • Niebieskie: 70 km
 • Trasy biegowe: 45 km
Ośrodek oferuje sztucznie naśnieżane trasy, jest tu również możliwość jazdy po zachodzie słońca.

Ceny karnetów 6-dniowych w Serre Chevalier:

 • Sezon 22.12 - 17.04*: dorośli - 214 EUR, dzieci - 171 EUR
*15-21.12 i 20-28.04 ośrodek oferuje specjalne zniżki.

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark
 • boardercross
 • szkoleniowy park poszukiwania zaginionych pod lawinami (Arva Park)
 • strefa filmowania przejazdów
 • Serre Che Reflexe - strefa panowania na prędkością i umiejętnością hamowania

Atrakcje dla dzieci:

 • szkółki narciarskie
 • przedszkola narciarskie z maskotką Piou-Piou
 • tory saneczkowe
 • kryty plac zabaw

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Bogata oferta przeróżnych atrakcji ściąga tu przede wszystkim aktywnych turystów. Mają oni do dyspozycji kryte bądź naturalne lodowiska, a także okazję do gry w tenisa czy squash. Szczęścia spróbować można również w tutejszym kasynie. Miłośnicy wiatru w żaglach spróbować powinni alternatywy narciarstwa jaką jest snowkiting. Okolice zwiedzać można w psim zaprzęgu lub kuligu, jadąc wierzchem lub nietypowo... jadąc na nartach w konnym zaprzęgu. Turystów lubiących spokojniejsze rozrywki zaciekawić powinny bowling, golf lub jeden z tutejszych centrów wellness z termalnymi basenami. Kto potrzebuje jednak solidnej dawki adrenaliny niech wybierze się na lot balonem, przejażdżkę ratrakiem lub na lodowy tor, gdzie można poćwiczyć jazdę rajdowym samochodem. Pasjonaci dobrej kuchni z kolei powinni udać się do Le Bains, gdzie w restauracjach serwuje się pyszne regionalne dania.

Gdzie nocować w Serre Chevalier?
Zakwaterowania powinniśmy szukać w Le Bains, Villeneuve czy Chantemerle (skąd najszybciej dostaniemy się na stoki). Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest znalezienie w tych miejscowościach apartamentów z czym, nie powinno być problemów ze względu na ich dużą ilość.
http://www.serrechevalier-reservation.com/en/index.htm

Program eventów na sezon
Sezon jest tutaj wypełniony po brzegi wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi czy rozrywkowymi jest tutaj. Odbywają się tu liczne spektakle, uliczne pokazy, czy koncerty połączone z pokazami fajerwerków. Odbywają się tu również zawody w snowkitingu i wyścigi rajdowe. Warto zapoznać się z programem wydarzeń przed przyjazdem by niczego nie przegapić.
http://www.serre-chevalier.com/wp-content/uploads/2011/07/animations.pdf

Jak dojechać do Serre Chevalier?
Z Warszawy kierujemy się na Zgierz skąd autostradą A2 przez Konin i Poznań dojeżdżamy do granicy z Niemcami w Świecku. Po niemieckiej stronie drogą E30 dojeżdżamy do rozjazdy z trasą E51 na Lipsko. Trasą E51 dojeżdżamy do Norymbergi i dalej drogą E50 do Schnelldorf gdzie zjeżdżamy na drogę E40 na Heidenheim/Vaduz (Liechtenstein)/Bellinzona gdzie wjeżdżamy na drogę E35 do Como. Stąd jedziemy autostradą A9 na Mediolan aż do zjazdu na autostradę A4 do Turynu. S Turynu drogą A32 dojeżdżamy do Oulx. Dalej drogami SS24 i N94 kierujemy się do Briancon. Stąd drogą D1091 jedziemy do Serre Chevalier.

Odległość - 1803 km (17 godzin 30 minut).