Oferty dnia

Narty we Francji - Narty w Trzech Dolinach

St. Bon, Allues i Belleville - to właśnie te trzy doliny położone w sabaudzkim Parku Narodowym Vanoise tworzą jedną z największych „karuzeli” narciarskich świata. Łączną długość wszystkich tutejszych tras łatwo zobrazować sobie w jeden prosty sposób. Pokonując wszystkie nartostrady tego resortu przejechalibyśmy odległość podobną do tej, jaka dzieli Katowice i Gdańsk! Głównymi wioskami Trzech Dolin są rodzinna Meribel, prestiżowe Courchevel oraz najmłodsze ze wszystkich Les Menuires. Z każdej z tych miejscowości w szybki sposób można się dostać na stoki, na których czeka 600 km połączonych ze sobą, szerokich tras, dostosowanych do potrzeb każdego z narciarzy. Kto przyjechał tu po naukę lub nabrać nieco więcej doświadczenia odnajdzie się z łatwością nawet na czerwonych trasach, gdyż ich szerokość i brak drzew dają dużą swobodę poruszania się. Najbardziej zaawansowani powinni zaliczyć dwie trasy zjazdowe w okolicach Meribel, na których były rozgrywane konkurencje olimpijskie podczas Igrzysk w Albertville w 1992 r. Trzy Doliny, a szczególnie ich wschodnia część, to także raj dla pasjonatów jazdy w głębokim puchu z dala od przygotowanych tras. Sporo wyzwań czeka też na freestyle’owców w licznych, dobrze wyposażonych snowparkach. Rodziny wybierające się tutaj na swój zimowy urlop powinny zatrzymać się w Meribel. Wioska ta może pochwalić się nadawanym przez francuskie Ministerstwo Turystyki certyfikatem „Famille Plus”, który gwarantuje wysoki stopień dostosowania ośrodka do potrzeb rodzin. Rzeczywiście można tu bez obaw pozostawić dziecko w jednym ze żłobków, przedszkoli czy wybrać spośród kilku szkółek narciarskich tą najlepszą dla swojej pociechy. Znajdziemy również kilka obiektów noclegowych z atrakcjami dla dzieci. Spora liczba apres ski barów na stoku jak i w centrach okolicznych wiosek, a także bogate życie kulturalno-rozrywkowe tego regionu sprawiają, że Trzy Doliny to częsty kierunek zimowych urlopów młodych ciałem i duchem narciarzy i snowboardzistów.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 42
 • Wyciągi krzesełkowe: 68
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 88

Trasy:

 • Czarne: 115 km
 • Czerwone: 314 km
 • Niebieskie: 171 km
 • Trasy biegowe: 132 km
Trasy narciarskie objęte są sztucznym zaśnieżaniem. Istnieje również możliwość wieczornej jazdy na nartach.

Ceny karnetów 6-dniowych w Trzech Dolinach

 • Niski sezon 15.12 - 21.12, 20.04-26.04: dorośli - 234 EUR, dzieci - 187,20 EUR
 • Wysoki sezon 22.12 - 19.04: dorośli - 260 EUR, dzieci - 208 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowparki
 • freeride
 • heliskiing

Atrakcje dla dzieci:

 • szkółki narciarskie z wydzieloną strefą do nauki
 • przedszkola i żłobki
 • „miasteczko dzieci” niedaleko Courchevel z licznymi atrakcjami

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Spośród bogatej oferty apres ski wszystkich usytuowanych w Trzech Dolinach wiosek warto wspomnieć o najczęściej wybieranych przez turystów. Aktywni turyści mogą wybrać się np. na lodowisko, gdzie oprócz zwykłej jazdy na łyżwach mogą spróbować swoich sił w hokeju lub wybrać się na kurs jazdy figurowej. Warto również poznać okolicę podczas wycieczki na rakietach śnieżnych, a bardziej wygodni mogą to zrobić kuligiem jak również na skuterze śnieżnym. Bardziej zaprawionych fascynatów gór zachęci na pewno możliwość wspinaczki po zamarzniętych wodospadach. Po długim narciarskim dniu siły odzyskamy w jednym z centrów fitness połączonych z usługami wellness, albo w krytej pływalni, gdzie również można odpocząć w łaźni tureckiej lub oddać się w doświadczone ręce masażysty. Do dyspozycji gości są również korty tenisowe, squash, a nawet kino.

Gdzie nocować w Trzech Dolinach?
W każdym z miasteczek położonych w tym regionie znajdziemy wiele obiektów noclegowych i tylko od nas zależy czy chcemy zamieszkać w tańszym apartamencie czy drogim prestiżowym hotelu. Zdecydowanie najdroższym ale też najbardziej prestiżowym miejscem jest Courchevel.
http://www.les3vallees.com

Program eventów na sezon
Dużo można by pisać o tym, co dzieje się w Trzech Dolinach jeśli chodzi o wydarzenia sportowo-rozrywkowe. Wiele do zobaczenia mają tutaj wszyscy fani narciarstwa w zawodowym wydaniu. Mogą oni podpatrywać w akcji najlepsze alpejki globu podczas zawodów Pucharu Świata w Courchevel odbywających się tu w połowie grudnia. W Val Thorens z kolei zobaczyć można śmiałków startujących w Pucharze Świata w skicross. Z kolei jeśli ktoś uprawia skitouring może samemu wziąć udział w wieczornych zawodach w Courchevel. Fani jednej deski powinni zjawić się w La Tania 30.12 na Dniu Snowboardu, a ci którzy uwielbiają nowinki techniczne mogą wypróbować w Val Thorens najnowszy sprzęt od Rossignol’a. W zasadzie we wszystkich tutejszych miasteczkach organizowane są malownicze jarmarki świąteczne i duże imprezy sylwestrowe. W Courchevel zaś w okresie świątecznym jest okazja do zobaczenia niepowtarzalnej rewii na lodzie z zawodnikami francuskiej kadry w łyżwiarstwie w rolach głównych.
http://www.les3vallees.com/en/3-vallees-4-winters/get-togethers.164/

Jak dojechać do Trzech Dolin?
Z Warszawy kierujemy się na Zgierz skąd autostradą A2 przez Konin i Poznań dojeżdżamy do granicy z Niemcami w Świecku. Po niemieckiej stronie drogą E30 dojeżdżamy do rozjazdy z trasą E51 na Lipsko. Trasą E51 dojeżdżamy do zjazdu na drogę nr E40 na Erfurt i jedziemy nią aż do zjazdu na drogę nr 5 prowadzącą przez Frankfurt nad Menem, Karlsruhe aż do granicy ze Szwajcarią w Mulhouse. Po szwajcarskiej stronie trzymamy się drogi nr 1 na Bern i Lausanne. Stąd drogą E62 dojeżdżamy do Genewy i dalej drogą A41 do Annecy. Z Annecy kierujemy się na Saint-Jorioz i Albertville, skąd drogą nr N90 jedziemy do Moutiers gdzie wjeżdżamy na drogę nr D915 do La Perrier, skąd drogą D91A dojeżdżamy do Courchevel.

Odległość - 1789 km (17 godzin 45 minut).