Oferty dnia

Narty we Francji - Narty w Les Deux Alpes (Les2Alpes)

Les Deux Alpes (Les2Alpes). Leżący u podnóża Pic de la Meije (3982 m n.p.m.), w otulinie innych trzytysięczników północnej części francuskich Alp, resort Les 2 Alpes to drugi najstarszy, po Chamonix, kurort we Francji. Od kilku lat jest również częstym kierunkiem turystów z Polski, a to za sprawą przystępnych (jak na Francję) cen, świetnej infrastruktury, wielu atrakcji na stoku i poza nim oraz gwarancji pokrywy śnieżnej, gdyż jest to jeden z najwyżej położonych kurortów narciarskich na świecie, swym zasięgiem obejmując dwa lodowce. 211 km tras narciarskich o każdym stopniu trudności zadowoli wszystkich. Gdyby jednak okazało się to za mało, można pojeździć z tym samym skipassem po trasach nieodległego Alpe d’ Huez. Wszystkim freestyle’owcom jest znany tutejszy snowpark. Często trenują w nim bowiem znani zawodnicy przed swoimi startami, a jego wyposażenie zainteresuje również tych, którym daleko jeszcze do poziomu mistrzowskiego. Utworzony na około 10 ha snowpark pozwala na zabawę na śniegu bez odczucia tłoku. Na terenach La Grave z kolei powinni się skupić wszyscy miłośnicy zakładania pierwszych śladów podczas jazdy off-piste w kopnym śniegu. Sporo atrakcji znajdą dla siebie najmłodsi urlopowicze. Poza czekającymi na nich szkółkami i przedszkolami mogą oni wziąć udział w lekcjach pływania, pojeździć na quadach, czy spróbować swych sił w specjalnie dla nich przygotowanej sekcji w snowparku. Dużym komfortem w Les 2 Alpes jest bliskość obiektów noclegowych od wyciągów, co pozwala uniknąć codziennych dojazdów skibusami, czy własnym transportem. W niektórych przypadkach możliwe jest zjechanie z trasy wprost pod same drzwi apartamentowca. Również usytuowanie sklepów czy restauracji sprzyja wstąpieniu do nich w drodze powrotnej z nart. Mimo bogatej infrastruktury dziecięcej wioska ta potrafi jednak czasem być głośna za sprawą wielu klubów i barów czynnych do białego rana, dlatego bardziej polecana jest tym wszystkim, którzy liczą na sporą dawkę rozrywki i zabawy, tak na stoku jak i poza nim.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 9
 • Wyciągi krzesełkowe: 26
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 21

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 44 km
 • Czerwone: 78 km
 • Niebieskie: 89 km
 • Trasy biegowe: 21 km
Kurort posiada system naśnieżania. Na kilku trasach jest możliwa wieczorna jazda.

Ceny karnetów 6-dniowych w Les Deux Alpes:

 • Sezon: 01.12 - 27.04: dorośli - 211 EUR, dzieci - 168 EUR

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowpark
 • freeride
 • tor do boardecross

Atrakcje dla dzieci:

 • szkółki narciarskie
 • przedszkola narciarskie
 • nauka pływania
 • jazda na quadach
 • place zabaw dla dzieci
 • strefa saneczkowa
 • boardercross dla dzieci

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Nudzenie się w Les Deux Alpes graniczy z cudem. Ogrom atrakcji jakie ma do zaoferowania ten kurort po prostu na to nie pozwala. Najwięcej z pewnością znajdą tu dla siebie aktywnie wypoczywający, ale nie tylko. Ci mniej aktywni mają do dyspozycji liczne centra wellness, gdzie mogą poddać się wielu zabiegom upiększającym i regenerującym. Mogą też wybrać się do kina, do muzeum pokazującego dawne życie w tej okolicy lub wybrać się na wycieczkę do lodowej groty. Ci zaś, których rozpiera energia swoje kroki powinni skierować do centrum fitness, na basen lub na lodowisko gdzie mogą również zagrać w hokeja. Do dyspozycji pozostają również korty do squash i bowling. Na wycieczki po okolicy turystów zabierze kulig lub mogą oni o własnych siłach na rakietach śnieżnych udać się na wędrówkę. Wielbiciele mocnych wrażeń powinni zaliczyć wjazd ratrakiem na niedostępny dla wyciągów szczyt lodowca, przelecieć się na paralotni lub wybrać na wspinaczkę po zamarzniętych wodospadach. Funkcjonują tu również wypożyczalnie skuterów śnieżnych. Swoje miejsce znajdzie tu z pewnością każdy imprezowicz, gdyż szeroka gama dyskotek i pubów otwartych do późnych godzin nie pozwoli zbyt wcześnie iść spać.

Gdzie nocować w Les Deux Alpes?
Bardzo bogata baza noclegowa daje możliwość zakwaterowania w każdej z kategorii hotelarskich. Najwięcej jednak jest tutaj apartamentów do wynajęcia.
http://www.les2alpesreservation.com/location-studio-les-2-alpes.html

Program eventów na sezon
Co jakiś czas w trakcie sezonu odbywają się tu duże imprezy z pogranicza sportu i rozrywki. Do najważniejszych sportowych na pewno zaliczyć trzeba rozgrywany tu Puchar Europy w snowboardzie. Ciekawym wydarzeniem jest Światowy Dzień Śniegu, podczas którego turyści mogą zaznajomić się z różnymi „śniegowymi” sportami. Na koniec sezonu zaś odbywa się ciekawa impreza poświecona dzieciom - Festival Foliz Junior, podczas którego z okazji zbliżającej się wiosny w miasteczku występują m.in. cyrkowcy, a także ma miejsce wiele animacji dla najmłodszych.
http://www.les2alpes.com/diary-the-main-events-2-alps.html

Jak dojechać do Les Deux Alpes?
Z Warszawy kierujemy się na Zgierz skąd autostradą A2 przez Konin i Poznań dojeżdżamy do granicy z Niemcami w Świecku. Po niemieckiej stronie drogą E30 dojeżdżamy do rozjazdy z trasą E51 na Lipsko. Trasą E51 dojeżdżamy do zjazdu na drogę nr E40 na Erfurt i jedziemy nią aż do zjazdu na drogę nr 5 prowadzącą przez Frankfurt nad Menem, Karlsruhe aż do granicy ze Szwajcarią w Mulhouse. Po szwajcarskiej stronie trzymamy się drogi nr 1 na Bern i Lausanne. Stąd drogą E62 dojeżdżamy do Genewy i dalej drogą A41 na Anneccy/Chambery/Grenoble. W miejscowości Meylan skręcamy na N87 prowadzącą przez Saint Martin d’Heres do trasy nr A480. Z drogi tej zjeżdżamy na drogę N85 na Le Pont de Claix i jedziemy aż do skrzyżowania z drogą D1091 która doprowadzi nas do skrzyżowania z drogą D220 na Les Deux Alpes.

Odległość - 1861 km (18 godzin 15 minut).