Oferty dnia

Narty we Francji - Narty w Risoul

Risoul / Vars. Blisko włoskiej granicy, w nadmorskiej części Alp leży jeden z bardziej ostatnio popularnych wśród młodzieży polskiej (i nie tylko), kurort Risoul. Położona na wysokości 1850 m n.p.m. wioska gwarantuje dobre warunki narciarskie od początku grudnia do końca kwietnia. Nawet jeśli zima nieco się spóźni nie będzie to miało wpływu na rozpoczęcie sezonu, gdyż kurort jest wspomagany nowoczesnym systemem nasnieżania. Do dyspozycji przyjeżdżającej tu klienteli jest ponad 150 km dobrze przygotowanych tras. Większość z nich to trasy opisane jako trudne, jednak powinny tu sobie poradzić bez problemów średniozaawansowane osoby. Na całkiem początkujących czeka strefa nauki jazdy i liczne szkółki narciarskie. Nowicjusze mają również gdzie poćwiczyć samodzielnie znajdując, szczególnie w niższych partiach, przystępne dla siebie zbocza. Łagodne trasy da się znaleźć również po drugiej stronie góry (od strony Vars), jednak późniejszy powrót do Risoul wymaga nieco wprawy, gdyż będzie do pokonania kilka czerwonych tras. Mają tu się gdzie wyszaleć również freeride’owcy, gdyż ośrodek stwarza wiele możliwości zjazdów poza trasami. Na freestyle’owców zaś czekają dwa bardzo dobrze wyposażone snowparki - jeden po stronie Risoul, drugi w Vars. Jest tu m.in. możliwość trenowania nowych powietrznych ewolucji na dmuchanej poduszce, czy jazdy w 150-metrowym superpipe. Nie powinni się tu nudzić także najmłodsi. Szkółki, przedszkola czy „strefa nowych narciarzy” La ZING skutecznie przyciągają dzieci, dając rodzicom możliwość nieskrępowanej jazdy po tutejszych stokach. Risoul ze swoim bogatym nocnym życiem jest miejscem godnym polecenia przede wszystkim dla młodzieży i studentów, którzy nie kładą się wcześnie spać. Kto chciałby spędzić cichy i spokojny urlop raczej niech pomyśli nad innym kierunkiem.

Skipass:

Wyciągi:

 • Gondole: 2
 • Wyciągi krzesełkowe: 18
 • Wyciągi orczykowe lub talerzykowe: 26

Trasy i ich długość:

 • Czarne: 14 km
 • Czerwone: 101 km
 • Niebieskie: 36 km
 • Trasy biegowe: 17 km
Resort wyposażony jest w armatki śnieżne.

Ceny karnetów 6-dniowych w Risoul:

 • Sezon 08.12 - 30.03*: dorośli - 180 EUR, dzieci - 144 EUR
*od kwietnia w resorcie pojawiają się różne zniżki przy zakupie 4 lub 6 dniowego skipassu.

Atrakcje dodatkowe na stoku:

 • snowparki
 • poduszka do nauki skoków
 • freeride
 • slalom
 • tor do boardercross

Atrakcje dla dzieci:

 • szkółki narciarskie
 • mała karuzela dla dzieci
 • przedszkola (także dla dzieci od 6. miesięcy)
 • przedszkole narciarskie La ZING.

Apres Ski - atrakcje poza nartami
Oferta apres ski w Risoul nie jest wyjątkowo bogata, jednakże jest tutaj w zasadzie wszystko co najważniejsze. Do dyspozycji gości jest lodowisko, jak również trasy saneczkowe. Na potrzebujących regeneracji po nartach turystów czeka kilka gabinetów odnowy biologicznej z basenem, sauną, masażami i innymi zabiegami. Jest również możliwość jazdy konnej po okolicy, czy wycieczki na rakietach śnieżnych, a nieco bardziej odważni goście mogą spróbować lotu na paralotni lub zjechać na linie podczas 700 m „zjazdu tyrolskiego”. Jednak najwięcej znajdą tu dla siebie miłośnicy życia nocnego. Risoul proponuje dla nich kilka dyskotek (w których nieraz bywa tłoczno), a także sporo pubów i restauracji. Również na stoku znajdziemy całkiem sporo przyjemnych lokali i do posiedzenia, i do zabawy.

Gdzie nocować w Risoul?
Bardzo różnorodna jest baza noclegowa w tym resorcie. Znajdziemy tu przede wszystkim kilkupiętrowe budynki, w których możemy wynająć apartament. Zwykle są one jednak trochę ciasne. Ich największą zaletą jest to, że w wielu przypadkach możemy podjechać na nartach pod same wejście do swojego apartamentu. Jeśli potrzebujemy więcej luksusu warto zapoznać się z ofertą tutejszych hoteli.
http://www.risoul.com/private-owners.html

Program eventów na sezon
Zdecydowanie najwięcej mających tu miejsce wydarzeń to imprezy o charakterze sportowym. Na początku sezonu można wziąć udział w duathlonie, na który składa się górski bieg i jazda na rowerze. Innymi dużymi imprezami są zawody freestyle’owe a także zawody w super gigancie. Ciekawym wydarzeniem jest organizowany tutaj co roku w połowie kwietnia wyścig „Risoul Devale”. Startujący w nim śmiałkowie mają do pokonania trasę w sumie liczącą 25 km. Wyścig ten obejmuje 3 konkurencje - zjazd na nartach poza trasami, kolarstwo górskie i rafting. Zainteresowani kulturą tego kraju mogą wybrać się na festiwal piosenki francuskiej, który ma miejsce pod koniec stycznia.

Jak dojechać do Risoul?
Z Warszawy kierujemy się na Zgierz skąd autostradą A2 przez Konin i Poznań dojeżdżamy do granicy z Niemcami w Świecku. Po niemieckiej stronie drogą E30 dojeżdżamy do rozjazdy z trasą E51 na Lipsko. Trasą E51 dojeżdżamy do Norymbergi i dalej drogą E50 do Schnelldorf gdzie zjeżdżamy na drogę E40 na Heidenheim/Vaduz (Liechtenstein)/Bellinzona gdzie wjeżdżamy na drogę E35 do Como. Stąd jedziemy autostradą A9 na Mediolan aż do zjazdu na autostradę A4 do Turynu. S Turynu drogą A32 dojeżdżamy do Oulx. Dalej drogami SS24 i N94 kierujemy się do Briancon i dalej do skrzyżowania z drogą nr D902A. Z niej skręcamy na drogę nr 86 na Risoul.

Odległość - 1824 km (17 godzin 45 minut).