Oferty dnia

Punta Cana na Dominikanie

Mówi się, że w Punta Cana Karaiby są najprawdziwsze. I rzeczywiście... trudno się z tym nie zgodzić, gdyż ta położona naprzeciwko Puerto Rico część wyspy zadziwia dziką, niezbadaną przyrodą oraz piękną rafą koralową, która stwarza doskonałe warunki do nurkowania. Natomiast długa, piaszczysta plaża o łagodnym spadzie i błękitne morze zachęcają do kąpieli, uprawiania sportów i słodkiego, błogiego wylegiwania się w promieniach słońca. Tutaj będziemy mogli poczuć się jak w raju, mając pod sobą złocisty piasek, spoglądając na lazur nieba i kołyszące palmy. Właśnie w takim otoczeniu można najsilniej odczuć klimat Karaibów.

Panujące na wybrzeżu warunki zaspokoją wymagania nie tylko sportowców i nurków, ale także rodziny z dziećmi. Przebiegająca wzdłuż wybrzeża rafa koralowa chroni przed wysokimi falami i umożliwia jednocześnie beztroskie kąpiele. Płytkie laguny natomiast zachęcają do bezpiecznego snurkowania i podziwiania bogatej, podwodnej roślinności.

Właśnie z tych pięknych plaż i lazurowego morza od lat słynie Punta Cana. W tym regionie, nieco oddalonej od turystycznego zgiełku części Dominikany powstawały luksusowe hotele a także prywatne lotnisko. Do najsłynniejszych i najlepiej zagospodarowanych plaż należy tu przede wszystkim Punta Cana Beach i Bavaro Beach. Jeśli znudzi się nam leniuchowanie z miasteczka możemy udać się na wiele fascynujących wycieczek jachtem lub łodzią ze szklanym dnem, np. na wyspę Saona położoną w regionie La Romana, gdzie będziemy podziwiać urokliwą, romantyczną wioskę artystów Altos de Chavon.