Oferty dnia

Sosua na Dominikanie

Sosua nazywana jest także Karaibską Ibizą. Miano to zawdzięcza przede wszystkim dużej ilości proponowanych tam rozrywek oraz bogatemu życiu nocnemu. Swoją popularność kurort zyskał także dzięki dogodnej lokalizacji, gdyż usytuowany jest w odległości 20 km na wschód od Playa Dorada. Miejscowość upodobali sobie młodzi ludzie, dlatego zabawa w barach, dyskotekach i nocnych klubach nigdy się tu nie kończy. Należy wziąć to pod uwagę, gdyż Ci z nas, którzy szukają miejsca pełnego ciszy i spokojnego relaksu powinni udać się raczej w inny region Dominikany, na przykład do Punta Cana.

Kurort tętni życiem przez całą dobę. Zabawa trwa nie tylko w nocy, gdyż istniejące w Sosua centra rozrywkowe i tawerny proponują szereg imprez kulturalnych, z koncertami na żywo i beach party na czele.

Wzdłuż głównej promenady rozciągają się snack - bary oraz liczne sklepiki z pamiątkami i letnią odzieżą. Jest to również miejsce ukochane przez tamtejszych artystów, głównie muzyków i malarzy, którzy właśnie tu prezentują swoje talenty. Hotele, chociaż nie są aż tak luksusowe jak w miejscowościach Punta Cana, czy Playa Dorada, oferują swoim gościom szereg rozrywek oraz przytulne wnętrza. Na wybrzeżu można uprawiać wiele sportów wodnych. Głównie polecane jest żeglarstwo, gdyż ze względu na panujące tu bardzo silne wiatry oraz wysokie i niebezpieczne fale, pozostałe sporty, takie jak windsurfing i surfing lepiej pozostawić doświadczonym sportowcom. Największym atutem miasteczka są stosunkowo niskie ceny rozrywek, odpowiednie na każdą kieszeń młodych podróżników.