Oferty dnia

Luperon na Dominikanie

Luperon położone jest na północnym wybrzeżu Republiki Dominikany. Znajduje się ono około 70 km od Santiago i 50 km od Puerto Plata, stanowiąc jednocześnie jedno z kilku miast portowych wchodzących w skład prowincji Puerto Plata. Turyści podróżujący na rowerach lub na czterech kółkach często rezygnują z autostrad i z zachwytem wybierają jedną z polnych dróg, wiodących przez rzeki i małe wioski. Do Luperon możemy również dostać się drogą morską. Docierając do strzeżonej przystani Gracias, nazywanej także Puerto Blanco będziemy mogli przycumować w wielu dostępnych miejscach. Ze względu na to, że jest to coraz powszechniejsza forma podróżowania, Puerto Blanco Marina w północno - zachodnim rogu zatoki oferuje w swoich dokach wodę, elektryczność a nawet telewizję satelitarną. Na brzegu natomiast możemy skorzystać z usług restauracji, barów, licznych sklepów z upominkami oraz hoteli. W Luperon znajdziemy dwie światowej jakości plaże, które rozciągają się tuż za wzgórzem. Mamy tam możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli oraz innego sprzętu plażowego, a wtedy już nic nie stoi na przeszkodzie do beztroskiego opalania się i leniuchowania w promieniach ciepłego słońca.

To właśnie tutaj w 1492 roku, chcąc wrócić do domu, przybył Krzysztof Kolumb. Dzisiaj Luperon „kontynuuje” morską przygodę oferując możliwość uprawiania większości sportów wodnych i żaglowych, natomiast ląd zachęca do wybrania się na konne przejażdżki. Warto też skorzystać z organizowanych z portu wycieczek, podczas których można zwiedzić przepiękny krajobraz plantacji egzotycznych owoców i małych wiosek. Ze względu na silne wiatry, niektóre organizacje turystyczne proponują także szaleństwo na desce windsurfingowej, a inne zabiorą nas na samotne plaże lub w górzyste lasy. Zwolennicy mocnych wrażeń i przygód mogą również wypożyczyć sobie Crazy Wheeler, czyli czterokołowy pojazd, za pomocą którego będą mogli zwiedzić pobliskie wzgórza lub piaszczyste wybrzeże.

Nie trudno zauważyć, że Luperon to doskonałe miejsce na udany wypoczynek, zarówno dla amatorów opalania, jak i miłośników wszelkiego rodzaju form aktywnego spędzania czasu.