Oferty dnia

Dominikana - Altos de Chavon - relacja z wakacji

Zdjecie - Dominikana - Altos de Chavon

Wybierając się na Isla Catalina zajechaliśmy do przepięknej wioski Altos de Chavon. Wioska ta znajduje się nieopodal La Romana skąd jachtem wypływaliśmy na Cataliną.

Nie jest to typowa wioska, a można powiedzieć, że ogólnodostępna pseudowłoska wioska artystów zbudowana w latach 70-dwudziestego wieku. Są to wspaniałe rekonstrukcje zabudowań z szesnastego wieku wykonane z koralowej skały wapiennej i kamienia. Uroku wiosce dodaje jej przepiękne położenie nad wąwozem wyżłobionym przez Rio Chavon... a widok jaki rozprzestrzenia się z tarasów jest zachwycający. Można by tam spędzić nawet kilka dni, gdyby nie fakt, że cena w hoteliku jaki się tam znajduje jest dla przeciętnego śmiertelnika - nie dodam, że dla Polaka mieszkającego w Polsce, raczej nieprzystępna.

Będąc we wiosce nie sposób jest nie przespacerować się brukowanymi uliczkami zalanymi w pergolach i obsadzonymi hibiskusem i bugenwillą. Jest to zresztą jedyne miejsce, gdzie można schować się tam przed grzejącym niemiłosiernie słońcem.

Wioska posiada własny amfiteatr w którym cały czas odbywają się przeróżne koncerty. Rzekomo jednymi ze sław, które tam występowały to Frank Sinatra - wystąpił na otwarciu amfiteatru w 1982 r i Julio Iglesias. Amfiteatr jest położony w formie naturalnej depresji i może pomieścić około 5 tyś widzów.

W wiosce jest kilka galerii, sklepiki, gdzie sprzedawane są głownie wyroby rzemieślnicze, muzeum archeologiczne, szkoła artystycznego projektowania ubioru, przepiękny Kościół św. Stanisława w którego okolicach króluje urokliwa fontanna.

Wycieczkę we wiosce zakończyliśmy na wypiciu małej czarnej w jednej z nielicznych restauracji, gdzie ceny są adekwatne do miejsca, ale za to widok z tarasu, na którym stał nasz kawowy stolik wynagradzał nam te „czarne” strony tego miejsca.

Po około trzygodzinnym pobycie w tym uroczym miejscu udaliśmy się nad rzekę w okolice La Romana i mogliśmy teraz odbyć rejs na Catalinę.

Planujesz wakacje? Zobacz nasze propozycje wycieczek:
Autor: Kasia6555 / 2012.05
Komentarze:
Brak komentarzy.