Oferty dnia

Playa Dorada na Dominikanie

Prowincja Playa Dorada oraz jej główne miasto o tej samej nazwie położone jest na wschód od nadmorskiego kurortu Puerto Plata. Cały region charakteryzuje piękny krajobraz, który zachwyci nawet największego estetę. Bujna, egzotyczna roślinność, złociste plaże Bursztynowego Wybrzeża oraz góry porośnięte gęstym lasem powodują, że podczas naszego pobytu nie pozostaniemy obojętni wobec tych darów natury. Samo miasto Playa Dorada, uznawane jest za jedno z najbardziej malowniczych miejsc regionu. Atutami, jakie znajdują się w tej okolicy są przede wszystkim luksusowe hotele, bary z muzyką na żywo oraz profesjonale pole golfowe. Wszystko to otoczone wspaniałymi plantacjami bananowców i trzciny cukrowej tworzy z lotu ptaka niesamowity krajobraz.

Urok tej niewielkiej, typowo turystycznej miejscowości tkwi w połączeniu bazy wypoczynkowej i nieokiełznanej przyrody. Od strony lądu przyjezdnych fascynują, ciągnące się po horyzont wzgórza porośnięte palmami kokosowymi a położone wzdłuż Bursztynowego Wybrzeża hotele oferują swoim gościom wyrafinowane udogodnienia, bogate wieczorne imprezy kulturalne a także programy animacyjne. W mieście znajdziemy schronienie przed słońcem w zielonych i zadbanych parkach oraz gajach palmowych otaczających hotele. W skrytych w ich cieniu tawernach i barach oferowane jest menu, skomponowane z regionalnych potraw i dań kuchni międzynarodowej. Wieczorem natomiast możemy odwiedzić duże centrum handlowo - rozrywkowe, kasyno lub oddać się przyjemności gry w golfa.

Bardzo ograniczony, wręcz niewielki ruch samochodowy oraz plaże łagodnie opadające do morza sprawiają, że Playa Dorada to idealna okolica dla rodzin z dziećmi. Jak widać, miasto to jest doskonale rozwiniętym ośrodkiem turystycznym a jednocześnie stanowi ono jedno z najstarszych miast Nowego Świata z zabytkami cywilizacji Majów.