Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Chorwacja, Red Island, Liam Fiord - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika mar2403.

Sierpień 2010

Ostatnie wakacje spędziliśmy w Chorwacji. Miejscem docelowym była Pula. Z tego uroczego miasteczka, korzystając z biura Orion wybraliśmy się na wycieczkę statkiem do Rovinja, Lim Fiordu i na jedna z wielu malowniczych wysp Red Island (Crveni Otok, Sv Andrij).

Po trzech godzinach w Rovinju udaliśmy się w kierunku Lim Fiordu. Limski kanał to wrzynająca się w ląd zatoką o długości 9 km i szerokości około 600 m., przypomina wyglądem taki mały skandynawski fiord. W nadbrzeżnych skałach można dojrzeć niewielkie jaskinie, w których osiedlali się praprzodkowie dzisiejszych mieszkańców. Zgodnie z legendą w jednej z jaskiń żył Święty Romuald, który w 1041 roku założył klasztor Benedyktynów. Ruiny zabudowań, położone na północnym brzegu zatoki są widoczne do dziś. W 1980 roku obszar ten ogłoszono Chronionym Rezerwatem Morskim i Rybackim.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na jednej z wielu pięknych wysepek koło Rovinja. Crveni Otok, Sv. Andrij to obok Sv. Katariny druga wysepka najchętniej odwiedzana przez turystów. W VI wieku na Sveti Andriej zamieszkali benedyktyni, zastąpieni później przez franciszkanów. Dla nas była to jedna z najbardziej urokliwych wysepek, gdzie można spędzić całkiem spokojnie kilka godzin na kamienisto-trawiastej plaży. To był kolejny bardzo udany dzień w tym niezwykłym zakątku Europy.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 32)