Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Chorwacja, Park Narodowy Krka - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Lipiec 2009

Park Narodowy KRKA utworzony został w 1985 r. Ciekawostką przyrodniczą jest ciąg wodospadów (głównie to Skradinski buk i Roski slap) i dolina rzeki przybierająca gdzieniegdzie postać kanionu. Atrakcje stworzone przez człowieka to klasztory (można je zwiedzić za dodatkową opłatą).

Przy wodospadzie Skradinski buk zorganizowano ścieżkę edukacyjną, czyli ciąg drewnianych pomostów poprowadzonych przez zalesione rozlewiska. Jej przejście zajmuje do godziny. Można zobaczyć też bogatą florę i faunę rzeki Krka.

Skradinski buk jest najdłuższym i najczęściej zwiedzanym wodospadem na rzece Krka i jednym z najbardziej znanych, niezwykle pięknych zjawisk przyrodniczych w Chorwacji. Wodospad tworzą bariery ze skał osadowych, wysepki i jeziora.

Chcąc poznać cały park, trzeba zdecydować się na kosztowne rejsy statkami, ale jest to najlepszy sposób zwiedzania. Objeżdżając go dookoła, zbyt wiele się nie zobaczy, a tras pieszych wędrówek jest bardzo niewiele.

Porady i ważne informacje

Wejście do Parku Narodowego jest płatne - bilet normalny kosztuje 90 kun.

Wejścia do Parku są dwa - w Skradinie i Lozovacu:
  • z Lozovacu odjeżdżają autobusy (w cenie biletu) do najczęściej odwiedzanego miejsca w parku - wodospadu Skradinski buk.
  • ze Skradina można przepłynąć statkiem (rejs też jest wliczony w cenę biletu) do Skradinskiego buku.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 26)