Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Chorwacja, Wyspa Pag - Pag i okolice - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Lipiec 2009

Pag należy do wysp Dalmacji, znana jest z serów i koronek.

Jadąc z Rjeki piękną krajoznawczo lecz nieco trudną drogą w kierunku Zadaru, zatrzymaliśmy się w Starim Gradzie - Paklenicy. Trasa była bardzo ciekawa, można było zatrzymywać się co kawałek i robić zdjęcia. Ok. 50 km od Paklenicy znajduje się miejscowość Płazin - stąd promem można się przedostać na wyspę. Na wyspę można też dostać się droga lądową jadąc z Zadaru przez most łączący wyspę ze stałym lądem.

Wyspę Pag cechuje krajobraz księżycowy. Charakterystyczne dla Pagu są rozległe kamienne pola, przypominające filmy science fiction, wyspa jest uboga w roślinność. Nasza uwagę zwróciły pola, gdzie ich granice były wokół obłożone murkami z kamieni. Po naszym dokładnym przyjrzeniu się, zauważyliśmy stado owiec chowających się przed palącym słońcem. Było to dość dziwne gdyż w pobliżu nie było żadnych zabudowań.

Plaże na wyspie są żwirowe, z krystalicznie czystą, mieniącą się różnymi kolorami wodą.

Miasteczko na wyspie o tej samej nazwie gromadzi tłumy turystów. Plaża jest tu bardzo zaludniona, trudno znaleźć kawałek wolnego miejsca. Zdecydowanie na wypoczynek polecamy inne plaże na wyspie, oddalone od miasteczka Pag.

Porady i ważne informacje

Rejs promem na wyspę jest płatny - opłata za samochód osobowy - ok. 105 kun, osoba - ok.20 kun.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 38)