Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Chorwacja, Riwiera Makarska - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Lipiec 2009

Z jednej strony wysokie góry, a z drugiej morze - tak można określić Riwierę Makarską. Jest to jeden z najpiękniejszych fragmentów wybrzeża adriatyckiego. Rozciąga się na odcinku ok. 60 km pomiędzy miastami Brela i Gradach. Słynie głównie ze żwirkowych, ciągnących się kilometrami plaż o łagodnym zejściu do krystalicznie czystego morza. Nad kąpielowymi zatoczkami jest wiele idyllicznych miejscowości. Duża ilość zieleni - drzewa figowe, migdałowe, gaje oliwne, pinie dodają tej okolicy wiele uroku. Teren stanowi idealne miejsce do wypoczynku, cieszy się więc dużą popularnością i na wąskich plażach w sezonie jest dość duży tłum.

Typową miejscowością wypoczynkową jest na Riwierze Baska Voda i Makarska.

Baska Voda - W centrum przy nabrzeżu wznosi się typowo bałkański kościół św. Mikołaja z charakterystycznym obramowaniem dzwonów i osobno stojącą wieżą. Przy nabrzeżu cumuje stateczek turystyczny, którym można popłynąć w rejs na wyspę Brać.

Makarska - Główny ośrodek Makarskiej to przyjemne miasto z gwarną, ocienioną palmami promenadą, kilkoma zabytkami i najwyższym szczytem gór Biokovo. Można tu łączyć dwie różne formy aktywności - wędrówki górskie i wylegiwanie się na plaży.

Za Riwierą Makarską znajdują się Baćinskie Jeziora. Charakterystycznym elementem tutejszego krajobrazu są liczne stoiska przy drodze z miejscowymi owocami, winem i rakiją.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 33)