Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Tunezja » Tunis
Tunis

Tunezja - Tunis

Stolica Tunezji leży nad laguną, ok. 10 km od wybrzeża. Turyści odwiedzają Tunis głównie ze względu na starą medynę, czyli XVIII-wieczne miasto, otoczone szczelnie murem, w środku którego napotkamy wprost niezliczone ilości bazarów, targowisk (tzw. suki). Kupić i sprzedać można tutaj wszystko, co tylko jest potrzebne do życia. Dziś w medynie mieszka około 200 tys. mieszkańców, głównie są to osoby trudniące się tradycyjnymi zawodami. Nie bęzie zatem stanowić większego problemu spotkanie szewców, krawców czy farbiarzy.

Tunis to najciekawsza stolica arabska, w której znajdziemy na przykład pozostałości po wpływach francuskich, takie jak między innymi szerokie bulwary. Na największą uwagę zasługuje jednak deptak Avenue Bourgiba, czyli odpowiednik paryskich Pól Elizejskich, na których możemy znaleźć niezliczoną ilość sklepów i butików. Pełno także tutaj okazałych pałaców i meczetów. Najsłynniejszy z nich nazywany jest Oliwnym Meczetem. W jego wnętrzu mieści się biblioteka oraz siedziba islamskiego uniwersytetu. Gdzieniegdzie napotkamy także budowle, będące pozostałością panowania Kartagińczyków. Z pewnością warto zrezygnować chociaż z jednego dnia leniuchowania na plaży - przyjechać, zobaczyć i poczuć jak naprawdę bije serce arabskiego świata.

Galeria zdjęć - Tunezja (liczba zdjęć: 2044)
Tunezja - Zdjęcie
Tunezja - Zdjęcie  - Chebika  - przepiękna oaza blisko granicy z Algierią
Tunezja - Zdjęcie  - urocza oaza ukryta między surowymi masywami Atlasu
Tunezja - Zdjęcie Ksar Ghilani - 140 km na południe od Douz zaczyna się Grand Erg Oriental, czyli prawdziwa pustynia. Wydmy mniejsze niż w Maroku ale robią wielkie wrażenie. To istne morze piasku. Od tego miejsca do najbliższej osady w Algieri jest ok. 600km.
Tunezja - Zdjęcie jezioro Chott El Jerid
Relacje z wakacji
Tunezja - Tunis
Tunezja - Tunis (Styczeń 2009)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.