Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Kenia
Kenia

Kenia - przewodnik

Kenia to kraj położony po obu stronach równika, na wschodnim wybrzeżu Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Wszystko jest tu egzotyczne - od ludzi i ich obyczajów, po dziką przyrodę i klimat.

Jest to miejsce będące kwintesencją spełnienia marzeń o Afryce. Kraj ten zachwyca niezrównaną różnorodnością krajobrazów, od lasów, sawann po półpustynie i pustynie. Tym co przyciąga turystów jest tutejsza fauna. Zobaczymy tu zwierzęta, które większość mieszkańców świata może podziwiać jedynie w egzotycznych programach przyrodniczych. Oprócz słynnego safari występują tu wspaniałe plaże. Ciepłe, błękitne wody oceanu, złocisty piasek a do tego palmy i tropikalne rośliny tworzą prawdziwie rajski krajobraz.

Gdzie spędzić wakacje?

Do miejsc wypoczynkowych należy głównie Wybrzeże Mombasa, gdzie ściągają turyści z całego świata by rozkoszować się słoneczną pogodą i bezkresnymi plażami. Do najbardziej znanych należą Diani Beach oraz Mombasa Beach.

Co warto zwiedzić

Najczęściej odwiedzanymi przez turystów miastami, w których można zapoznać się z historią Kenii są Nairobi i Mombasa. Pierwsze z nich, jedno z najważniejszych miast w Afryce, oprócz pełnienia roli stolicy Kenii, stanowi główny ośrodek biznesu i pomocy humanitarnej w Afryce Wschodniej. Ze względu na jeszcze młody wiek pod wieloma względami przypomina nowoczesne miasta europejskie. Można tu zobaczyć reprezentacyjny plac City Square i Parlament, zwiedzić Muzeum Narodowe i Muzeum Kolejnictwa, przespacerować się główną aleją Nairobi - Kenyatta Avenue lub po prostu podziwiać to wszystko z najwyższego budynku w Kenii, który znajduje się tuż obok Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego Kenyatta.

Mombasa z kolei to spokojna metropolia nadmorska, która mimo ciągłej rozbudowy sprawia wrażenie małego miasteczka. Pewnie dlatego dużo łatwiej niż w stolicy, natknąć się tu można na ślady historii tego regionu oraz lepiej zrozumieć poczucie wspólnoty afrykańskich mieszkańców. W Mombasie na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim Fort Jesus będący zarazem gmachem obronnym i niewielkim miasteczkiem, Stare Miasto, na terenie którego królują liczne meczety oraz Świątynia dżinistów, przybliżająca arkana tej religii.

Czas lokalny: Lato - czas polski plus 1 godzina
Zima - czas polski plus 2 godziny
Czas przelotu: Warszawa - Mombasa - ok. 10 godz.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 1625)
Kenia - Zdjęcie
Kenia - Zdjęcie
Kenia - Zdjęcie ukochane frangipani
Kenia - Zdjęcie widoki....
Kenia - Zdjęcie
Relacje z wakacji
Kenia
Kenia   (Styczeń 2015)
Kenia - Diani Beach
Kenia - Diani Beach   (Listopad 2009)
Kenia
Kenia   (Wrzesień 2009)
Kenia - Mombasa
Kenia - Mombasa   (Luty 2009)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.