Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Wycieczki fakultatywne w Kenii

Wycieczki fakultatywne w Kenii

Wycieczki fakultatywne w Kenii w praktyce, którą wybrać i co warto zwiedzić? Kenia jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów Afryki Środkowej, szczególnie wśród osób zafascynowanych nieodkrytymi na skalę masową i jednocześnie fascynującymi miejscami. Aby wykorzystać wakacje w Kenii w pełni, warto skorzystać z bogactwa ofert wycieczek fakultatywnych.
 

Swahili Blue - Wyprawa na południowe wybrzeże Kenii i rejs na lagunę oraz wyspę Wasini. Trasa dojazdu do morza biegnie wśród palm kokosowych i małych wiosek, w których czas zatrzymał się i wypełnił je atmosferą senności i lenistwa. W podróż po Oceanie Indyjskim zabiorą nas tradycyjne łodzie dhow służące lokalnym mieszkańcom do połowu ryb. Przy dobrej widoczności będzie można dostrzec wybrzeże Tanzanii. Podczas rejsu przewidziany jest postój na kąpiel i snorkelling. Po południu odbywa się rejs na wyspę Wasini, gdzie w egzotycznej restauracji skosztujemy owoców morza. Po lunchu program przewiduje zwiedzanie jedynej wioski na wyspie oraz spacer po „lesie koralowych rzeźb”. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy słynnej jaskini Shimoni, gdzie w dawnych czasach przetrzymywano niewolników. Powrót do hoteli na kolację. Cena - ok. 120 USD.

Kły słonia na Moi Avenue w MombasieMombasa City Tour - Mombasa jest drugim co do wielkości miastem w Kenii. Położona na wyspie koralowej, otoczonej z dwóch stron zatokami Tupdor i Klindini jest domem dla wielu kultur z różnych plemion i zakątków Kenii. Nawzajem przenikają się tutaj tradycje i wpływy afrykańsko-arabskie, a nawet europejskie i indyjskie. W programie tej wycieczki fakultatywnej znajduje się m.in. spacer po starym mieście, gdzie zobaczymy Fort Jesus - imponującą twierdzę obronną z XVI w. wybudowaną przez Portugalczyków, następnie przeniesiemy się na Moi Avenue, gdzie obejrzeć można najsłynniejszy widok w Mombasie - potężne kły słonia. W planie wycieczki przewidziana jest również wizyta w fabryce Akamba, która słynie z wyrobów z drewna egzotycznego. Wycieczka kosztuje ok. 40 USD.

Kinazini Show - Ekscytująca podróż na plażę Bodo, gdzie wraz z miejscową załogą wsiądziemy na łodzie dhow i popłyniemy na wyspę Funzi, na której tubylcy żyją w prosty i bardzo specyficzny sposób, do ponad 200 lat przestrzegając niezmiennie tych samych tradycji i zwyczajów. W skład wycieczki wchodzi wizyta w szkole, w kilku prywatnych domach oraz na targu. Po obiedzie będziemy mieli możliwość podziwiania lasów namorzynowych w pobliżu Kinazini. Powrót do portu, a następnie do hotelu. Cena: ok. 110 USD.

Wjazd do Parku Narodowego Tsavo EastTsavo East - Jednodniowe safari gwarantujące fascynującą i pełną wrażeń przygodę każdemu, kto odwiedzi Kenię. Wycieczka rozpoczyna się wczesną pobudką i śniadaniem. Po śniadaniu przejazd minibusami z odkrytymi dachami do wschodniej części Parku Narodowego Tsavo, który jest jednym z największych rezerwatów fauny na świecie. Podczas safari będziemy podziwiać dziko żyjące zwierzęta, takie jak: hipopotamy, krokodyle, bawoły, słonie i gazele. W godzinach popołudniowych lunch, a następnie kontynuacja safari po parku. Powrót do hotelu. Cena tego safari w Kenii - ok. 200 USD.

Rezerwat Shimba Hills - Sześciogodzinna wyprawa do rezerwatu Shimba Hills, w którym żyją lamparty, żyrafy, zebry, antylopy, lwy, małpy oraz rzadko spotykane antylopy szablaste. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, w których można podziwiać niemal pierwotne krajobrazy. Atrakcja ta kosztuje około 80 USD.

Rejs Tamarind Dhow - Wieczorny rejs po zatoce drewnianym statkiem Tamarind. Przy muzyce na żywo, będziemy mogli skosztować owoców morza oraz podziwiać panoramę wybrzeża. Cena - ok. 100 USD.

Malindi - Wzdłuz północnego wybrzeża jedziemy do Malindi, po drodze mijając życiodajne strumienie Mtwapa i Kilifi. Po drodze zobaczymy także fantastyczne ruiny tajemniczego miasta Gedi. Po dotarciu na miejsce do Malindi weźmiemy udział w krótkim rejsie łodzią ze szklanym dnem. Będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja do obserwacji podwodnego świata. Chętni będą mogli nurkować z maską. Następnie przewidziano lunch w afrykańskiej restauracji (w cenie wycieczki). Po południu odwiedzimy farmę węży i ogród ptaków. Na zakończenie zwiedzimy wioskę plemienia Giriama i obejrzymy tradycyjne tańce ludowe. Atrakcja ta, to wydatek około 125 USD.

Samolotem do Masai Mara - Dwudniowa wycieczka do rezerwatu Masai Mara, który stanowi część Parku Narodowego Serengeti, leżącego na pograniczu Kenii i Tanzanii. Uczestnicy safari będą mogli obserwować i fotografować afrykańską zwierzynę i przyrodę. Masai Mara słynie z migracji liczących do 1,5 mln osobników stad antylop gnu. Rezerwat jest naturalnym środowiskiem wielu gatunków zwierząt - m.in. Lwów. Tereny te są zamieszkiwane przez jeden z najciekawszych z Afryce ludów - Masajów. Wycieczka obejmuje transfer na lotnisko, przelot samolotem rejsowym do Masai Mara, spotkanie z przewodnikami i przejazd do obozowiska. Zakwaterowanie i lunch. W późniejszych godzinach przejazd safari samochodami terenowymi. Kolacja i nocleg w obozowisku. Drugiego dnia przejazd na safari wczesnym rankiem, powrót na śniadanie, przejazd na lotnisko i powrót do hoteli. Cena - ok. 850 USD.

/ mkn, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA