Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Indonezja
Indonezja

Indonezja - przewodnik

Indonezja położona jest w Azji Południowo- Wschodniej. Jest największym krajem wyspiarskim na świecie. W jej skład wchodzi ok. 17,5 tys. wysp. Prawdopodobnie ok. 6 tys. z nich jest nie zamieszkanych. Pięć głównych wysp w kraju należących do archipelagu Wielkich Wysp Sundajskich stanowią: Jawa, Sumatra, Kalimantan (indonezyjska część Borneo), Sulawesi (Celebes) i Irian Jaya (indonezyjska część Papui Nowej Gwinei). Do Indonezji należą także archipelagi Małych Wysp Sundajskich (Bali, Lombok, Sumba, Sumbawa, Flores, Timor) oraz Maluków (np. Halmahera, Seram). Różnorodności terenów towarzyszy różnorodność kultur i religii. Indonezja jest także domem dla wielu gatunków niepowtarzalnej fauny i flory. Każdy, kto tu przyjeżdża, znajdzie coś dla siebie.

Gdzie spędzić wakacje?

Najbardziej popularną wśród turystów wyspą jest Bali. Pomimo, że w całej Indonezji pełno jest pięknych plaż i nadmorskich miasteczek, turyści upodobali sobie właśnie to miejsce jako cel swoich wycieczek. To tu znajdują się największe i najchętniej uczęszczane kurorty turystyczne. Na Bali przyciągają nie tylko plaże, ale także unikalna kultura i tradycje jej mieszkańców, jest to również „Mekka” surferów. Co roku przyjeżdża tu wielu turystów z każdego zakątka świata. Bali ze względu na swoje położenie i bliskość Australii, jest oblegana głównie przez przybyszy z tego właśnie kraju.

Większość kurortów położonych jest na Południu wyspy. Jest to właściwie zagłębie turystyczne, gdzie znajduje się lotnisko i większość hoteli. Do najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych należą Kuta i Nusa Dua

Co warto zwiedzić

Ciężko jest mówić o Indonezji jako o całości. Różnorodność religii, kultur, widoków sprawia, że każda z wysp ma w sobie coś niepowtarzalnego i kusi turystę swoim pięknem. Indonezja to nie tylko zabytki kultury, ale przede wszystkim piękne widoki i cuda natury. Trudno wybrać najważniejsze, godne odwiedzenia miejsca, ponieważ podczas nawet dłuższego wyjazdu nie da się zobaczyć wszystkiego. Każdy szuka tu czegoś innego, jedni jadą w poszukiwaniu odpoczynku na plażach, inni chcą poznać kulturę poszczególnych ludów, jeszcze inni chcą zbadać niepowtarzalne okazy fauny i flory, kolejnych interesuje trekking po nie zbadanych lasach równikowych czy szczytach wulkanów. Podróżowanie po Indonezji jest dość łatwe i tanie, dlatego warto zarezerwować sobie więcej czasu i odwiedzić chociażby niektóre z wysp. Warto pojechać na Jawę, Bali, Lombok, Sumatrę, Flores, Komodo, Kalimantan, i Irian Jaya, co nie znaczy, że pozostałe wyspy nie są godne polecenia.

Czas lokalny: Ze względu na fakt, że Indonezja zajmuje dość duży obszar, poszczególne wyspy leżą w różnych strefach czasowych. W Indonezji nie ma czasu letniego.
Dżakarta: czas Polski plus 6 godzin, Denpasar (Bali): czas Polski + 7 godzin.
Czas przelotu: Warszawa - Dżakarta - ok. 19 godzin, Warszawa - Denpasar - ok. 21 godzin. Z Polski nie ma bezpośrednich połączeń z Indonezją, większość lotów realizowanych jest z jedną lub dwiema przesiadkami.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 3283)
Indonezja - Zdjęcie Lembongan Island
Indonezja - Zdjęcie  Pura Tanach Lot - Kompleks swiatyn w poludniowej czesci Bali. W czasie odplywu mozna po skalach przejsc do cudnej malej swiatyni na wyspie
Indonezja - Zdjęcie Zachod slonca - na plazy w Legian
Indonezja - Zdjęcie Przed Pura Taman Ayun - czyli Swiatynia Krolewska w Mengwi
Indonezja - Zdjęcie Widok na Jungut Batu - i plaze Mushroom Beach. Po drugiej stronie ciesniny oddzielajacej Lembongan od Bali doskonale widac wielki wulkan Gunung Agung
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.