Oferty dnia

Zakynthos w Grecji

Zakynthos - najdalej wysunięta na Południe spośród głównych Wysp Jońskich. Charakteryzuje się pięknymi widokami. Jej wizytówką są małe zatoczki z piaszczystymi plażami, w tym Zatoka Wraku, gdzie na osłoniętej przez skały plaży spoczywa wrak statku. Zakynthos stała się w ostatnich latach bardzo modnym celem podróżujących do Grecji turystów.

Głównym kurortem na wyspie jest miejscowość Laganas. Szczyci się długą, piaszczystą plażą, będącą częścią Morskiego Parku Narodowego. Na niektórych jej odcinkach żółwie Caretta Caretta założyły miejsca lęgowe, przez co nie są one udostępnione dla turystów. Miasto tętni życiem, są tu najlepsze na wyspie kluby. Znajdziemy wiele hoteli i restauracji. Pragnący ciszy turyści powinni wybrać się do połączonego z Laganas piaszczystą plażą Kalmaki. Jest to miejsce o wiele bardziej spokojne. Niestety, ze względu na żółwie, w obu miejscowościach możliwość uprawiania sportów wodnych jest ograniczona.

Drugim popularnym, a zarazem najstarszym kurortem na wyspie jest Argassi. Miasto ma bogatą bazę noclegową, plaża natomiast jest piaszczysto - żwirowa. Zaletą jest tu możliwość uprawiania sportów wodnych, oraz obecność wielu restauracji i tawern. Piękne, piaszczyste plaże miejscowości Tsilivi sprawiły, że powoli staje się ona coraz chętniej odwiedzanym przez turystów miejscem. Znajdują się tu liczne bary, kawiarnie, tawerny. Znajdziemy tu także bogatą ofertę atrakcji turystycznych, w tym sportów wodnych, centrum rozrywek z bilardem i kręglami, lunapark, czy Muzeum Morskie.