Oferty dnia

Chalkidiki w Grecji

Chalkidiki - półwysep położony u wybrzeży Morza Egejskiego, stanowiący popularny cel wycieczek wielu turystów. W czasach antycznych należał do Imperium Rzymskiego. Przechodził kolejno pod panowanie Wenecjan, Bizancjum i Turków. Częścią Grecji jest dopiero od 1912 r. Starożytni Grecy utożsamiali go z ojczyzną gigantów, którzy walczyli z bogami. Obecnie słynie z pięknych krajobrazów oraz piaszczystych plaż.

Na Południu Chalkidiki dzieli się na 3 mniejsze Półwyspy: Kassandra, Sithonia i Athos, które są tu najbardziej popularnymi miejscami wypoczynkowymi. Na Półwyspie Athos znajduje się autonomiczne państwo zakonne Agios Oros, gdzie w dwudziestu klasztorach nadal żyją mnisi. Samą Górę Athos uważano za miejsce święte. Wstęp na teren Agios Oros jest znacznie utrudniony i wymaga dodatkowych zezwoleń. Nie znaczy to jednak, że na Athos nie znajdziemy hoteli i turystycznej infrastruktury. Większość miejsc noclegowych znajduje się w okolicy miejscowości Ouranopolis. Miejsce to jest oazą spokoju.

Sithonia słynie z zielonego i górzystego krajobrazu. Plaże nie są tu zbyt zatłoczone, przez co panuje atmosfera spokoju. Życie turystyczne koncentruje się głównie w zachodniej części Półwyspu. Znajdują się tu szerokie i piaszczyste plaże. Popularną miejscowością turystyczną jest położone właściwie pomiędzy Sithonią a Kassandrą miasteczko Gerakini. Ten niewielki kurort słynie ze swojej długiej, otoczonej pięknymi widokami plaży Skala. Wzdłuż niej znajduje się wiele hoteli, tawern i sklepików.

Najlepiej zagospodarowanym i najbardziej popularnym jest Półwysep Kassandra, gdzie znajduje się największa baza noclegowa na Chalkidiki. Oprócz wypoczynku można tu liczyć także na inne formy rozrywki, jak wizyty w nocnych klubach czy uprawianie sportów wodnych. Wiele hoteli skupia się w okolicach miejscowości Kriopigi, niewielkiego miasteczka, słynącego z pięknej plaży i prawdziwie greckiej atmosfery. Znajduje się tu kilka sklepów i tawern. Do popularnych należą także Kalithea oraz Possidi.