Oferty dnia

Kos w Grecji

Kos - trzecia pod względem wielkości wyspa archipelagu Dodekanez. Spośród innych greckich wysp wyróżnia ją nizinne ukształtowanie terenu. Turystów przyciągają tu piękne plaże, zabytki, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych oraz specyficzna atmosfera greckiej wyspy.

Stolicą Kos jest miasto o tej samej nazwie. Zniszczone podczas trzęsienia ziemi w 1933 r. zostało odbudowane w nowoczesnym stylu. Znajdziemy tu hotele, bary, tawerny i nadmorską promenadę. Ładną plażą szczyci się położona tuż obok stolicy - Lambi. Wiele hoteli znajduje się także w okolicach miasta Kos - Psalidi i Ag Fokas. Najbardziej popularnym kurortem na Północy wyspy jest Tingaki. Miejscowość ta słynie z piaszczystej plaży, ze świetnych warunków do windsurfingu oraz pięknych widoków, m.in. na turecki Półwysep Bodrum.

Oprócz wyżej wymienionych miejsc turyści przybywający na Kos chętnie zatrzymują się w Marmari - niewielkiej turystycznej osadzie oraz w Mastichari słynącej z szerokiej plaży i ładnych krajobrazów. Na Kos znajduje się także słynny park wodny Lido.