Oferty dnia

Riwiera Olimpijska w Grecji

Riwiera Olimpijska - pas plaż rozciągający się na długość ok. 70 km pomiędzy miejscowościami Methoni na Północy i Nei Pori na Południu. Jest to malownicze miejsce, skąd można podziwiać widok na masywy Olimpu i Ossy. Kilka lat temu obszar ten był bardzo popularny wśród turystów z Jugosławii i Europy Środkowowschodniej, przez co obecnie jest to jedno z najtańszych w Grecji miejsc wypoczynkowych. Riwiera Olimpijska słynie z dużej liczby kempingów i tanich miejsc noclegowych. Standard usług turystycznych jest jednak niższy niż w kurortach położonych na wyspach. Na Riwierze nie brakuje atrakcji oraz miejsc wypoczynkowych. Jest także dobrą bazą wypadową np. na wycieczki na szczyty Olimpu.

Do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w regionie należy Katerini oraz pobliskie Paralia, Plaka i Leptokaria. Katerini było jednym z najstarszych miasteczek turystycznych na Riwierze. Słynęło z rozbudowanej bazy noclegowej, ładnej plaży, licznych tawern i sklepów. Z napływem coraz większej ilości turystów kurort zaczął się rozrastać na kolejne położone w niedalekiej odległości miejscowości. Paralia oddalona jest od Katerini o 4 km i w przeszłości stanowiła jej port rybacki. W latach 70-tych rozbudowano ją w wielki kurort. Powstało tu wiele hoteli, tawern, nocnych klubów i sklepów. W sezonie panuje tu ogromny tłok. Plaża w Paralii jest piaszczysto - żwirowa i niezbyt szeroka.

Plaka stanowi niewielki ośrodek turystyczny, gdzie większość miejsc noclegowych usiana jest wzdłuż głównej drogi. Znajdują się tu jednak znane w całej okolicy lokale, do których przybywają zarówno mieszkańcy okolicznych miast, jak i wypoczywający tam przybysze z innych państw. Turyści chętniej wybierają oddaloną stąd o 3 km Leptokarię. Miejscowość ta słynie z pięknej piaszczystej i szerokiej plaży. Południowa część miasteczka jest oazą spokoju, natomiast w północnej części znajdziemy liczne kluby, restauracje i sklepy. Leptokaria w sezonie jest zatłoczonym kurortem, natomiast w pozostałym okresie staje się typowo greckim miasteczkiem.

Oprócz wymienionych powyżej miejscowości znajdziemy tu także niewielkie osady turystyczne z małą ilością hoteli i kempingów, jak Olimpic Beach, Varikos i Gritsa. Typowo sezonowymi kurortami na Riwierze Olimpijskiej są Pantaleimonas oraz nowoczesne Nei Pori. W pierwszej miejscowości znajdziemy wiele kempingów i plaż, które są najlepiej zagospodarowanymi miejscami wypoczynkowymi w okolicy. Stąd także rozpościera się piękny widok na położony na wzgórzu średniowieczny zamek Platamonas. Nei Pori zaś słynie z najlepszej na Riwierze plaży, która jest tu piaszczysta i szeroka, oraz wzdłuż której prowadzi piękna promenada z mnóstwem tawern i sklepików. W Nei Pori znajduje się także największe w okolicy wesołe miasteczko oraz Aquapark.