Oferty dnia

Tajlandia - Parki Narodowe Doi Suthep-Pu i Doi Inthanon. - relacja z wakacji

Zdjecie - Tajlandia - Parki Narodowe Doi Suthep-Pu i Doi Inthanon.

Wielką atrakcją Chiang Mai są znajdujące się nieopodal Parki Narodowe: Doi Suthep-Pu oraz Doi Inthanon.

Park Narodowy Doi Suthep-Pui nosi nazwę góry, na której się znajduje - Doi Suthep. To ta sama góra, na której stokach wybudowano słynną świątynię Wat Phra That Doi Suthep, z której zdjęcia i opis zamieściłem w oddzielnej podroży:
http://www.travelmaniacy.pl/profil,1713,podroze,5818,tajlandia

Park zajmuje powierzchnie ok. 265 km2. Jego główne atrakcje to: majestatyczne wodospady, piękne widoki, jaskinie i dzika przyroda.

Znajdujący się w wyższych partiach gór Park Narodowy Doi Inthanon, o powierzchni ok. 482 km2, oferuje takie atrakcje jak: Królewskie Pagody Phra Mahathat Naphamethanidon, wioski górskich plemion, najwyższy punkt Tajlandii, znajdujący się na wysokości, 2565 m n.p.m. i, znowu, wspaniałą dziką przyrodę.

Uliczne biura turystyczne w Chiang mai oferują dużą ofertę przeróżnych wycieczek. My wybraliśmy całodniową wycieczkę, która miała w planie: odbiór z hotelu, wodospady Wachirathan i Monthathan, liczne punkty widokowe, najwyższy punkt Tajlandii, Lunch, Bazar prowadzony przez mieszkańców górskiego plemienia Hmong, Wizyta w wiosce Karenow i spacer po okolicznych polach ryzowych, Królewskie Pagody i inne piękne miejsca oraz dowiezienie z powrotem do hotelu. Dopilnowaliśmy żeby, tym razem, podróżować klimatyzowanym minibusem :) Całodniowa wycieczka, po targach, kosztowała nas 1000 bahtów na osobę.

Jadąc na szczyt góry Inthanon dobrze jest zabrać cieplejsze ciuchy bo temperatura na szczycie wynosi zwykle 10-12 stopni. Naprawdę niezłe tam zmarzliśmy.

Ogólnie świetna, relaksująca wycieczka, bardzo dobry lunch (zupa tom kha gai, cztery różne dania, ryz, woda i owoce na deser), egzotyczne widoki i czyste górskie powietrze. Dopisała nam pogoda bo przelotne deszcze padały tylko w niższych partiach gór. Polecam :)

Szukasz wycieczki? Zobacz nasze propozycje wakacji w Tajlandii:
Autor: kangur / 2015.08
Komentarze:
Brak komentarzy.