Oferty dnia

Bangkok w Tajlandii

Stolica i zarazem największe miasto Tajlandii, które zostało założone w 1687 roku jako ośrodek wojskowy. Położone w południowej części kraju nad rzeką Menam, nazywane jest także przez Tajów „miastem aniołów, wielkim miastem, wiecznym klejnotem, miastem szczęśliwym, miastem danym przez Indrę, zbudowanym przez Wisznu”. Ze względu na występujące tu liczne kanały możemy spotkać się również z określeniem Bangkoku jako Wenecji Wschodu.

Nie ulega wątpliwości, że jest to jedno z najszybciej rosnących i najbardziej dynamicznie rozwijających się pod względem ekonomicznym miast w południowo - wschodniej Azji. Centrum miasta stanowi ekskluzywna dzielnica handlowa, natomiast w części południowej przeważają rezydencje mieszkalne.

W Bangkoku znajdziemy liczne, unikatowe zabytki, a w tym aż około czterysta bogato zdobionych świątyń buddyjskich. Do najpiękniejszych obiektów miasta należy zaliczyć przede wszystkim Wielki Pałac Królewski z XVIII wieku oraz Muzeum Narodowe.

Z pewnością każdy turysta, niezależnie od tego czy poszukuje spotkania z kulturą i tradycją, czy też pragnie zrobić tylko zakupy, odwiedzić dyskoteki i nocne kluby, uzna Bangkok za miast spełnionych marzeń.