Oferty dnia

Prawdziwa Tajlandia zaczyna się po wyjściu z hotelowych kurortów

Tajlandia to nie tylko kraj uśmiechu, życzliwych ludzi, wspaniałej roślinności, Buddy, słoni, ryżu i ciekawej historii. To państwo obfitujące w rozmaite towary, na dodatek za niewygórowaną cenę.

mni / 2010-02-26
Komentarze:

massagewarsaw
2010-03-07

"Pomiędzy tym wszystkim ustawione są stoiska, gdzie wprost z kociołków można zamówić obfitą kolację, łącznie z deserem. Te ostanie funkcjonują przez całą dobę przez co przyciągają tłumy ludzi, najczęściej turystów, bo ceny są bardzo atrakcyjne.

W Tajlandii płaci się batami, jeden bat to około dziewięćdziesięciu groszy, zatem na przykład za tackę świeżych owoców zapłacimy około pięciu batów, co oznacza około pięciu złotych.

Kiedy handlarz widzi turystę, od razu podaje mu wyższą cenę niż rodakowi. W Tajlandii trzeba się targować, to zjawisko powszechne i co więcej, odniosłam wrażenie, że Tajowie to zwyczajnie lubią. I tak z początkowej ceny stu batów za portfel z wężowej skóry, drogą negocjacji zeszłam do zaledwie trzydziestu"

autor artykulu powinien wziac w cugle swoja fantazje, a redakcja powinna sprawdzac teksty przed publikacja.

turysci stanowia znikly ulamek populacji tajlandii i jeszcze mniejszy ulamek ulicznych garkuchni - wiec to nie oni sa "najczestrzymi" klientami.

zlotowka to 12 baht, to baht jest okolo 9 groszy (a nie 90gr). Tacka owocow kosztuje 10-30 baht, czyli 1-3zl, a nie 5zl.

portfel ze skory weza to kilkaset czy kilka tysiecy baht, to co ktos kupil za 30baht jest plastikiem - zreszta dobrze, ze plastik, bo prawdziwa skora to ryzyko konfiskacji na granicy przez celnikow i kara, za produkt z zagrozonych zwierzat http://massagethai.info kurs masazu

atram
2010-02-26

najwiekszy blad jaki mozna popelnic to w tajlandii urlop all inklusive,Tajlandia jest tak latwa do podrözownia na wlasna reke,polecam tez pölnocna tajlandie