Oferty dnia

Tajlandia - Wycieczka do Złotego Trójkąta - relacja z wakacji

Zdjecie - Tajlandia - Wycieczka do Złotego Trójkąta

Wycieczka do Złotego Trójkąta była najdłuższa z naszych całodniowych wypraw z Chiang Mai i Chiang Rai. Złoty Trójkąt zostawiliśmy sobie na czas pobytu w Chiang Rai bo stamtąd jest o wiele bliżej.

Za prawie 11-godzinną wycieczkę w klimatyzowanym vanie i z angielskojęzyczną przewodniczką, zapłaciliśmy po 1.200 bahtów na osobę. Warto było bo i samochód kierowca i przewodniczka była wyłącznie do dyspozycji naszej czwórki.

Plan wycieczki obejmował odbiór z hotelu, wizytę w słynnej Białej Świątyni Wat Rong Khun, interesującym skansenie/muzeum Baan Dam, zwanym tez Czarnym Domemem, plantacji herbaty Chouifong, Małpiej Świątyni Wat Tham Pla, dojazd do punktu widokowego w Sob Ruak, z którego widać rzeki Mekong i Ruak, które stanowią naturalną granice między Tajlandią, Laosem a Mianmarem, wizytę w kompleksie świątyń na wzgórzu, z którego rozpościera się wspaniały widok na przygraniczny obszar tych trzech państw, wizytę w muzeum opium, wizytę w Świątyni Wielkiego Buddy - Phra That Doi Pu Khao oraz zwiedzanie ruin starożytnego miasta położonych opodal. W międzyczasie mieliśmy odlotowy lunch w formie szwedzkiego stołu z ogromnym wyborem przeróżnych tajskich potraw (wszystko wliczone w koszt wycieczki), około godziny na wałęsanie się w przygranicznym miasteczku Chiang Saen i jego egzotycznym targu, i powrót do hotelu w Chiang Rai inna trasa biegnąca, w dużej mierze, wzdłuż rzeki Mekong. Po drodze mieliśmy okazje podziwiać piękne i ciekawe krajobrazy północnej Tajlandii.

Zdjęcia z pierwszej części naszej wycieczki: świątyni Wat Rong Khun, muzeum Baan Dam i plantacji herbaty Chouifong zamieściłem w oddzielnej podroży: „Okolice Chiang Rai”:
http://www.travelmaniacy.pl/profil,1713,podroze,5822,tajlandia

Złoty Trójkąt to popularne określenie jednego z głównych obszarów produkcji opium na terenie Azji, obejmujące swoim zasięgiem powierzchnię 350 tysięcy kilometrów kwadratowych na górzystych terenach krajów, jak Mjanmar, Tajlandia i Laos.

Centrum tajlandzkie Złotego Trójkąta stanowią osady Sob Ruak i Banphin na wysokim brzegu Mekongu. Roztacza się z niego widok na Laos na wschodzie i Mianmar na północnym zachodzie.

Główną atrakcją Złotego Trójkąta jest zespół świątyń na wzgórzu, spory targ, Świątynia Wielkiego Buddy a, przede wszystkim, House of Opium - Dom Opium. Wewnątrz jest ciekawa ekspozycja zabytkowych narzędzi do uprawy maku, zbierania soku z makówek i przerabiania go na opium, map regionów upraw, produkcji tego narkotyku itp. Ponadto służących w przeszłości do handlu nim: starych wag, niezliczonych, nierzadko ciekawych artystycznie metalowych odważników oraz przyborów do palenia opium. A jako groźne memento - naturalistyczna kukła palacza opium wraz z całym „oprzyrządowaniem”.

Jest to wycieczka absolutnie godna polecenia dla osób odwiedzających północną Tajlandię.

Szukasz wycieczki? Zobacz nasze propozycje wakacji w Tajlandii:
Autor: kangur / 2015.08
Komentarze:

magda111
2017-04-21

Mam nadzieje ze kiedys uda mi sie tam pojechać