Oferty dnia

Indie - przewodnik na wakacje Indie


Indie położone są w południowej części Azji i zajmują powierzchnię równą około 1/3 powierzchni Europy. Są siódmym pod względem wielkości krajem na świecie.

To miejsce niezwykłych kontrastów. Samo ukształtowanie terenu jest bardzo różnorodne. Północne Indie ciągną się bowiem łańcuchem Himalajów, zachód zaś stanowią głównie obszary pustynne.


Każdy turysta w czasie swojej pierwszej podróży do Indii przeżywa szok kulturowy i oczarowanie, w zetknięciu z kolorowym krajobrazem kraju. Respekt i podziw budzą wznoszące się wszędzie złote i brązowe posągi Buddy, piękne, tajemnicze kobiety odziane w błyszczące szaty oraz mężczyźni w turbanach na głowach.

Ilość i jakość usytuowanych indyjskich zabytków zapiera dech w piersiach. Hinduskie miasta właściwie same w sobie stanowią swoiste pomniki kultury.
Stolicą Indii jest Delhi.

Gdzie spędzić wakacje w Indiach?


Do miejscowości najchętniej odwiedzanych przez turystów należy oczywiście najpopularniejsza Goa, stolica Indii - Delhi, Kerala z najsłynniejszą plażą Kovalam, a także miasto Jaipur (nazywane „Różowym Miastem”).
Więcej informacji o miescach, do których warto wyjechać na wakacje:

Co warto zwiedzić w Indiach?


W Indiach oprócz samej stolicy Delhi warto zobaczyć z pewnością „Złotą Świątynię” w Amritsarze, w Agrze zaś Taj Mahal, będący głównym symbolem Indii, miasto widmo - Fatehpur Sikri, Bombaj oraz oczywiście słynną Kalkutę.
Więcej informacji o miejscach, które warto zwiedzić

Czas lokalny:
Plus 4,5 godziny w stosunku do czasu polskiego.

Czas lotu samolotem:
Warszawa - Delhi - ok. 12 godzin.

Zdjęcia z Indii

 - Zdjęcie  - Brahmaputra
Taj Mahal - Zdjęcie Taj Mahal
Jodhpur - Zdjęcie Jodhpur - w forcie Mehrangarh
 - Zdjęcie  - nad Brahmaputrą
Taj Mahal - Zdjęcie Taj Mahal - po prostu musiałam wrzucić to zdjęcie :)
 - Zdjęcie

Relecje z wakacji z Indii

Ciekawostki

Ciekawe miejsca

Kuchania i potrawy