Oferty dnia

Kerala w Indiach

Spis treści:

Kerala - w całych Indiach nie ma chyba tak fascynującego, a zarazem tak odmiennego stanu, jakim jest Kerala. Ten mały, zaledwie dwudziestomilionowy region, znajduje się na samym południowo - zachodnim krańcu subkontynentu i jest jakby na uboczu turystycznych szlaków.

Miejsce to jest bardzo interesujące zwłaszcza pod względem politycznym. W 1957 roku bowiem, w wyniku demokratycznych wyborów do parlamentu stanowego, do władzy doszli tu komuniści. I choć komunizm kojarzy nam się negatywnie, to ku zaskoczeniu - w Indiach poczynił wiele dobrego. Za czasów panowania komunistów bowiem zlikwidowano analfabetyzm oraz znacznie podniesiono poziom opieki medycznej. Najważniejszą jednak zmianą, którą wprowadzili, to reforma rolna. Dzięki niej większość mieszkańców żyje tu z własnego gospodarstwa, a co za tym idzie - nastąpił spadek bezrobocia.

Do Kerali można łatwo dojechać z większości indyjskich metropolii. Ciekawostką jest, iż w Kerali temperatura nigdy nie spada tam poniżej 20 stopni Celsjusza.

Najlepszym miejscem do wypoczynku na plaży jest stolica stanu Thiruvananthapuram. Złote plaże tego miasta, z najsłynniejszą Kovalam, są najbardziej oblegane przez zagranicznych turystów. Tutaj też odbywają się najważniejsze święta narodowe.

Oszałamiającą przyrodę Kerali najlepiej podziwiać w Parku Narodowym Periyar, przez wielu uważanym za najpiękniejszy w całych Indiach. Jego główną atrakcją jest dość pokaźne stado tygrysów, ale prócz nich można tu spotkać niemal wszystkie zwierzęta żyjące na południu Indii.