Oferty dnia

Delhi w Indiach

Spis treści:

Delhi to stolica Indii, będąca połączeniem tradycji i nowoczesności. To trzecie co do wielkości miasto Indii. Ta ciągle rozrastająca się metropolia dzieli się na Stare i Nowe Delhi.

Delhi jest miastem bardzo rozległym, ale raczej trudno się w nim zgubić. Część interesująca turystów, położona na zachodnim brzegu rzeki Jamuny, dzieli się na Old Dehli, z gęsto zabudowanymi uliczkami i przestrzennie rozplanowane New Delhi.

Delhi jest przede wszystkim interesujące ze względu na swoją historię. Ponadto jako stolica stanowi centrum administracji państwowej a także pełni rolę głównego węzła komunikacyjnego. Miasto słynie także z najbardziej ruchliwych międzynarodowych portów lotniczych Indii.

Obecnie Delhi walczy z zatruciem środowiska, korkami na ulicach, niedoborem wody i niesprzyjającymi warunkami klimatycznymi.

Mimo tego warto wybrać się do Dehli żeby odwiedzić między innymi grobowiec Humajuna, wpisany w 1993 roku na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, wieżę Kutab Minar, liczącą ok. 73 metrów wysokości, słynny czerwony Fort nad rzeką Jamuna oraz meczet Jama Masjid, którego tylko sam dziedziniec mieści aż 25 tysięcy osób.