Oferty dnia

Goa w Indiach

Spis treści:

Goa to najsłynniejszy region turystyczny Indii, położony na zachodnim wybrzeżu kraju. Goa zachwyca turystów pięknymi, dziewiczymi plażami, wioskami usytuowanymi.

Wśród pól ryżowych oraz niepowtarzalnymi zabytkami. Najpiękniejszą plażą na Goa jest Majorda, oddalona od lotniska o ok. 18 km. To miejsce bardzo spokojne, kameralne a nawet można śmiało stwierdzić - wręcz odosobnione. Godna uwagi jest także plaża Palolem, położona w zatoce przy wsi Palolem, oddalonej o ok. 3 km od stacji kolejowej i autobusowej.

Goa słynie także z wielu starych domów w stylu portugalskim, kościołów i fortów. Najdalej na północ leży Fort Terekhol. Warto także zobaczyć Cabo de Rama, z którego rozciąga się wspaniały widok na plażę Colva.

Koniecznie trzeba wybrać się do Starego Goa, uznanego przez UNESCO za dziedzictwo kultury, dawniej będącego potężnym i szybko rozwijającym się miastem. Tutejsze pomniki i kościoły ukazują zaledwie fragment ówczesnej potęgi handlowej. Katedra w Starym Goa - Se Cathedral, będąca wspaniałym przykładem architektury jezuickiej, jest co cikawe - największym kościołem w Azji! Godny uwagi jest również kościół św. Franciszka z Asyżu - z pięknymi rzeźbami i malowidłami.

Najlepiej na Goa wybrać się październikiem okresie od października do lutego, kiedy ustają częste deszcze i nie jest aż tak upalnie.