Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Włochy, Rzym - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika Renka.

Maj 2009

Wyjazd do Rzymu organizowałyśmy na własną rękę, chociaż lokum było już sprawdzone przez znajomych. Zatrzymałyśmy się w mieszkaniu Francesco & Francesco (www.cortettiweb.com), które znajduje się w klimatycznej kamienicy w samym centrum starego miasta, przy Piazza Navona (co wcale nie oznacza, ze jest hałaśliwe).

Do najważniejszych miejsc, jak np. Watykan czy Koloseum, można dojść stamtąd na własnych nogach, spacerując po przepięknych rzymskich uliczkach. Ponadto, zaraz za rogiem znajduje się bodaj najstarsza pizzeria w Rzymie, a z pewnością najbardziej kultowa ;) Kolejka przed wejściem potrafi zakręcać aż do lodziarni tuż obok, ale postać cierpliwie warto, gdyż w nagrodę dostaje się przepyszną oryginalną włoską pizzę, podaną na papierowych obrusach przez nawet samego właściciela knajpki (równie sympatycznego jak reszta Włochów;))

Zjadłszy pizzę na śniadanie można wyruszyć na zwiedzanie Rzymu. Najważniejsze miejsca, których nie można przeoczyć to: Koloseum, Fontanna di Trevi, schody hiszpańskie, forum romanum, zamek anioła palatyn, panteon, capitol, usta prawdy i oczywiście Watykan (trzeba się przygotować na ogromna kolejkę do wejścia do Bazyliki św. Piotra, pamiętać o zasłonięciu ramion i nóg oraz należy się nastawić na to, że można nie spotkać papieża z powodu pielgrzymki).

Chcąc uciec na chwilkę od zgiełku miasta można wybrać się na wycieczkę na wybrzeże, oddalone ok. 0,5h jazdy kolejka podmiejską. Trzeba jednak uważać, bo nawet w maju można spiec się na raka ;)

Rzym to ogromne miasto, pełne turystów, które tworzy jednak unikalną atmosferę, gdy siedzi się na schodach hiszpańskich lub przy Fontannie di Trevi, popija pyszne winko ;) i słucha licznych języków dookoła. Ma się wtedy wrażenie, że jest się w centrum Europy, jak nie świata, a wszystkie drogi prowadzą do Rzymu...

Co warto zwiedzić?

W samym Rzymie znajduje się mnóstwo zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Warto przyjechać tu zarówno ze znajomymi, jak i na romantyczny weekend. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przed wyjazdem koniecznie trzeba jednak obejrzeć Rzymskie Wakacje ;)

Porady i ważne informacje

Należy zabrać ze sobą okulary, aparat fotograficzny i dużą dawkę humoru ;)

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 14)