Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Włochy, Valle d Aosta / Chatillon - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika KlaudiaRakocz.

Styczeń 2010, hotel: Rendez Vous


Podczas mojej podróży miałam okazję poznać włoskie regiony: Serre Chevalier, Aosta, Cervinia-Valtournenche-Zermatt, Monterosa. Wszystkie godne polecenia;) Stoki dla wszystkich stopni zaawansowania, szerokie i świetnie przygotowane;) Widoki zapierające dech w piersiach.
hotel Rendez-Vous 3* - bardzo sympatyczny, blisko centrum, z zapleczem SPA.

Monte Rosa
Stacja narciarska położona na stokach Monte Rosa, w trzech dolinach - Valle d’Ayas, Valle di Gressoney i Valsesia, to łącznie 180 km tras (123 km niebieskich, 47 km - łatwych oraz 10 km czarnych). Położone są na wysokości 1220 - 3260 m n.p.m. Monterosa uważana jest za jedną z ciekawszych stacji Doliny Aosty ze względu na zróżnicowanie i przygotowanie tras, zapierające dech w piersiach panoramy okolicznych lodowców, a także kameralność.

Breuil - Cervinia - Valtournenche
Powstała w latach międzywojennych. Doprowadzenie wyciągów do wysokości 3500 m było absolutnym rekordem. Dziś niezmierzony obszar narciarski rozpoczyna się na wysokości 1520 m n.p.m. w Valtournenche, obejmuje Breuil - Cervinię, sięgając do Plateau Rosa (3480 m n.p.m.) gdzie przebiega granica włosko-szwajcarska i skąd można zjechać do szwajcarskiego Zermatt. Nad resortem górują szczyty Małego Matterhornu (3883 m n.p.m.) oraz charakterystyczny wierzchołek imponującego Matterhornu (4478 m n.p.m.). Do dyspozycji narciarzy oddano ponad 150 km tras narciarskich po stronie włoskiej, a dzięki połączeniu z Zermatt liczba ta wzrasta do 350 km, obsługiwanych łącznie przez 57 wyciągów o dużej przepustowości.

Zermatt
Niewielka miejscowość u stóp Matterhornu jest niewątpliwie prawdziwą „mekką” narciarzy, ale także urokliwym kurortem zimowym z atrakcyjną XIX-wieczną zabudową. Kolejka linowa na Mały Matterrhorn wyjeżdża na 3820 m. Górna stacja kolejki znajduje się na niemal pionowej ścianie. Stamtąd tunelem wewnątrz góry przechodzimy ok. 100 m, gdzie rozpoczyna się wspaniała trasa. W tunelu znajduje się również winda, którą możemy wyjechać prawie pod sam szczyt Małego Matternhornu (3883 m n.p.m.). Piękny widok na Matternhorn i Mont Blanc jest niezapomniany.

Serre Chevalier
Tereny narciarskie na wysokości 1200 - 2800 m n.p.m. Maksymalna różnica poziomów 1600 m. 250 km tras zjazdowych. Dodatkowo lodowiec na zboczach Meije.
Region narciarski wśród modrzewiowych lasów, leżący na granicy Parku Narodowego Ecrins, nad najwyżej położonym miastem we Francji, Briançon. Teren Le Grand Serre Che, nad którym czuwa szczyt la Barre des Ecrins (4102 m n.p.m.), rozciąga się na jednym zboczu górskim i składa się z trzech mniejszych terenów: Briançon, Le Serre Che oraz Le Monetier les Bains. Serre Chevalier to jeden z najpopularniejszych we Francji regionów narciarskich, ze względu na nasłonecznienie i świetną pokrywę śnieżną.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 12)