Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Hiszpania, Almeria - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Sierpień 2010
widok na Alcazar

Almeria - położona jest w południowo - wschodniej części Hiszpanii, w rejonie Andaluzja - ok. 400 km od Madrytu. Podobno średnia temperatura powietrza wynosi tutaj 18 stopni, a temperatura wody jest wyższa niż temp. powietrza, dlatego więc turyści mogą kapać się w morzu od marca aż do listopada.

Na wzgórzu ufortyfikowanym jeszcze przez Fenicjan w X w. wzniesiono potężny zamek obronny. Czworokątna Alcazaba z półokrągłymi basztami w narożach jest otoczona murami. Alcazar - pałac mauretański góruje nad miastem i obok pałacu Alhambry w Granadzie jest jednym z głównych grodów południowej Hiszpanii. Na szczególną uwagę zasługuje też katedra widoczna z Alcazaru. Na jej fasadzie widać rzeźbiony w kamieniu zegar słoneczny w kształcie ludzkiej twarzy. W Almerii jest też port, który w czasach kalifatu kordobańskiego słynął jako największy port nad Morzem Śródziemnym.

Wybrzeże Almerii rozciąga się na długość 200 km, obejmuje część rezerwatu El Cabo de Gata, jest zróżnicowane krajobrazowo - z wysokimi górami, dolinami, wysychającymi rzekami. Część jej terenu zajmuje malownicza pustynia. Naturalny Park Krajobrazowy Cabo de Gata jest pochodzenia wulkanicznego, w dużej mierze niezabudowany. Nie ma tu miast, widać tylko porozrzucane małe wioski. Jest to największy rezerwat morski w basenie Morza Śródziemnego.

W mieście Almeria warto pospacerować starymi, wąskimi uliczkami, które jak dla nas kojarzą się już bardziej z klimatem uliczek portugalskich. Koniecznie trzeba się wdrapać na wzgórze żeby zobaczyć Alcazar i panoramę miasta z widokiem na port. Na wzgórzu dominuje też posąg Chrystusa, do którego można dojść po długich, meczących schodach.

Porady i ważne informacje

Podczas pobytu w Almerii mieszkaliśmy na kempingu COMPLEJO LA GARROFA - 30 euro/noc. Kemping nie jest duży, położony jest ok. 5km od centrum miasta. Bliziutko do kamienistej plaży.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 72)

Cabo de Gataw drodze do AlmeriiCosta de Almeria