Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Hiszpania, Alicante i okolice - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika anet_zb.

Sierpień 2010
wschód słońca - Alicante

Alicante było kolejnym miejscem podczas naszej podróży po Hiszpanii. Tutaj zatrzymaliśmy się tylko na jedną noc aby przespać się pod gołym niebem na plaży. Udało się. Do późnych godzin nocnych na plaży rozlegała się cicho muzyka, przy malutkich barach turyści sączyli zimne napoje, woda była tak ciepła, że nawet długo po zachodzie słońca można było zaznać kąpieli morskiej.

Cudownym uczuciem było obudzić się o wschodzie słońca na plaży, po której gdzieniegdzie spacerowali już pierwsi turyści. Plaża zapełniała się jednak bardzo szybko. Nad ranem atmosferę zagłuszały nieco pojazdy oczyszczające piasek. Przy plaży były toalety, prysznice z ciepłą wodą więc spokojnie można było zadbać o higienę :). Długo zastanawialiśmy się nad tym, czy bezpiecznie jest nocą na plaży i czy możemy rozłożyć karimaty i śpiwory. Okazało się, że nie byliśmy sami. Znaleźli się też inni, którzy w ten sposób spędzili noc. Wrażenia niesamowite :)

Alicante leży na Białym Wybrzeżu - Costa Blanca. Są tu piaszczyste, długie plaże, górskie krajobrazy. Minusem są wielkie, betonowe hotele, stojące tuż przy plażach. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że Alicante jest jednym z najzdrowszych regionów do życia i wypoczynku, zero zanieczyszczenia powietrza.

Wszystkie plaże w okolicach co roku otrzymują Niebieskie Flagi za czystość wody, powietrza i serwisów oferowanych na plażach. Jest tutaj dobrze rozwinięta baza hotelowa i gastronomiczna. Plaże wyposażone są w niezbędne elementy dla niepełnosprawnych, parkingi, punkty sanitarne i pierwszej pomocy, bezpłatne urządzenia do gimnastyki.

Stąd udaliśmy się już do Andaluzji.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 39)

w drodze do Alicanteodpoczynek i kawka wypoczynek i kawkaplaża na trasie do dzikie plażedzikaplaża przed Alicante