Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Turcja » Góra Nemrut
Góra Nemrut

Turcja - Góra Nemrut

Góra Nemrut - Wschód Turcji jest w większości pomijany przez biura podróży organizujące wycieczki po kraju. Warto jednak wybrać się w te rejony, aby zobaczyć jedną z największych atrakcji Wschodu - Nemrut Dagi (Górę Nemrut). Kommagena była małym państewkiem położonym nad górnym Eufratem. Jej władca, Antioch I, który rządził państwem w I w. p.n.e. wzniósł dla siebie grobowiec na szczycie największego wzniesienia w okolicy - Nemrut (2150 m n.p.m.).

Na szczycie zbudowano 2 tarasy, na których ustawiono ogromne posągi Antiocha oraz jego ulubionych bogów i herosów: Apollina, Tyche, Zeusa i Heraklesa. Obecnie można oglądać pozostałości po posągach - każda z głów leży osobno, znajdziemy tu także obalone posągi orła i lwa, oraz liczne reliefy przedstawiające władcę w towarzystwie bóstw, oraz horoskop lwa.

Dookoła Wzniesienia znajdują się ruiny wielu innych budowli pochodzących z tamtych czasów. Na szczyt można udać się samochodem, lub na piechotę, najlepiej być tam przed świtem, gdyż można stamtąd obserwować piękny wschód słońca.

Galeria zdjęć - Turcja (liczba zdjęć: 3997)
Turcja - Zdjęcie każdy wie, co to jest
Turcja - Zdjęcie Turgutreis
Turcja - Zdjęcie Turgutreis
Turcja - Zdjęcie Bodrum
Turcja - Zdjęcie Turgutreis
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.